На Україну чекає рекордно спекотне літо

Гідрометцентр МНС прогнозує, що цього літа посуха в Україні буде масштабнішою, ніж минулого року.

Температура в Україні цього літа буде вищою за норму, у зв’язку з чим літо мже стати рекордно спекотним. Про це заявив начальник Гідрометцентру МНС України Микола Кульбіда.

За словами Кульбіди, такий прогноз можна зробити виходячи з тенденції останніх 20 років. Він пояснив, що за останні 20 років середня річна температура в Україні зросла на 1,3 - 1,7 градуси, а зимова - на 2 - 2,5 градуса за Цельсієм.

Таке підвищення температури пояснюється тенденціями глобального потепління, які також відбилися в Україні.

Крім того, за прогнозами гідрометцентру, до кінця червня екстремально високих температур на території України спостерігатися не буде.

З 18 червня і до кінця місяця в центральних, південних і східних регіонах України очікують дощі, що суттєво поліпшить ситуацію з сільськогосподарськими культурами, тому що в цих районах під час недавньої спеки початку спостерігатися посуха.

У цілому ж Гідрометцентр прогнозує, що цього року посуха буде масштабнішою, ніж у минулому.

Також, за словами експерта, стосовно погоди на курортах України, то в районі Карпат протягом червня опади будуть випадати майже щодня.

У Криму протягом липня і половини серпня буде спостерігатися високий рівень ультрафіолетового випромінювання, тому від відпочинку на півдні України в липні та першій половині серпня варто утриматися.

Найбільш сприятливим для відпочинку періодом в цьому регіоні Кульбіда назвав другу половину серпня і вересень.

Говорячи про спеку, яка тривала в Україні протягом минулого тижня, Кульбіда зазначив, що 11 і 12 червня був побитий рекорд температурного максимуму, починаючи з 1881 року.

Зокрема, 12 червня в Києві було зафіксовано 36 градусів за Цельсієм, у той час як абсолютний максимум для цієї дати становив 35 градусів за Цельсієм.

Читайте також:

У Києві побитий температурний рекорд 64-річної давності

Літо-2010 в Європі буде рекордно спекотним

На Землі зафіксована найбільша магнітна буря

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: