На Україну насувається епідемія одразу чотирьох вірусів грипу

За словами медиків, найімовірніше, в цьому році буде епідемія грипу двох різновидів типу А і В. Причому два штами з них ще ніколи не з'являлися в Україні.

Цієї осені та взимку в Україні буде епідемія одразу чотирьох вірусів грипу.

Про це заявила керівник відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського АМН України, доктор медичних наук Алла Мироненко.

За її словами, найімовірніше, в цьому році буде епідемія грипу двох різновидів типу А і В. Причому два штами з них ще ніколи не з'являлися в Україні, пише "Комсомольская правда в Украине".

"Ми чекаємо сезонного грипу типу А (Н3N2). Епідемії, викликані таким типом вірусу, - явище звичайне: більш ніж половину всіх епідемій в нашій країні викликав саме такий підтип вірусу. Але штам буде новим. Він називається А/Перт/16/2009", - пояснила експерт.

За її словами, цей штам невідомий не тільки для України, але й для інших країн Східної Європи.

"А/Перт вже побував у країнах Північної Америки і у Великобританії. А ось в Європі минулого сезону він зустрічався вкрай рідко і до України не дійшов. Ми виокремили всього один такий вірус. Тому наше населення не має до нього імунітету, а значить, люди будуть частіше хворіти", - додала Мироненко.

Вона також зазначила, що особливість епідемій, викликаних цим вірусом, полягає в їхній більшій інтенсивності.

"Віруси А (Н3N2) викликають більше ускладнень, надто у літніх людей. Причому найчастіше це ускладнення з боку органів дихання - бронхіти і пневмонії", - вважає лікар.

Однак вона наголосила й на тому, що вже почалося виробництво вакцин від сезонного грипу, і цей штам увійшов до їхнього складу.

"Тому головна порада із захисту - треба робити щеплення", - акцентувала Мироненко.

Варто зазначити і те, що вірус А (Н1N1), який викликав пандемію в 2009-2010 роках, захворюваності не спровокує.

"Він може вразити не більше як 15-20% населення. Крім того, ще є віруси грипу В, причому двох генетичних різновидів. Один у нас циркулював минулого року і викликав захворювання взимку. А другий у нас давно не з'являвся. Тільки минулого року він пройшовся Китаєм, але більш ніде не фіксувався. Важко сказати, який саме з них прийде в Україну. Є ймовірність, що відразу обидва, оскільки в минулі роки вони також зустрічалися разом у пропорції приблизно 50 на 50", - додала лікар.

Експерт також наголосила, що новий вірус групи В не небезпечніший за інших. Однак він теж може викликати захворювання з ускладненнями при неправильному лікуванні, неправильній поведінці хворого.

"Якщо у людини є хронічні або супутні захворювання - це завжди ознака того, що буде ускладнено перебіг грипу", - заявила Мироненко.

Відповідаючи на запитання, які причини такої чисельності вірусів грипу, медик зазначила, що головна причина - інтенсивні міграційні процеси.

"Люди активно переміщаються земною кулею, до нас приїжджає багато туристів з різних країн. Як наслідок - циркулює неоднорідна популяція вірусів, не так, як раніше: занесли один вірус в країну - і всі через нього хворіють. Тепер, оскільки міграція велика, заносить до нас різні віруси з різних регіонів, а тому і в сезон у нас одночасно циркулюють декілька типів вірусів", - заявила Мироненко.

За сезон 2010/11 від ускладнень грипу померли 20 людей, що в 50 разів менше, ніж у 2009-2010 роках, коли в Україні була епідемія "свинячого грипу".

Читайте також:

Вчені виявили універсальне протигрипозне "суперантитіло"

У Європі десятки дітей стали інвалідами після вакцинації від свинячого грипу

Українські діти захворіли на кишковий грип у таборі в Болгарії

У Криму свинячий грип атакував вагітних жінок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: