На Україну рухається циклон зі снігом і дощем: на яку погоду чекати

Дата публікації
Перегляди
16к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Україну рухається циклон зі снігом і дощем: на яку погоду чекати

Фото: УНІАН

Метеорологи кажуть, що подихи Арктики українці можуть відчути ще в лютому, але поки довгострокові прогнози зі знаком "+".

Цього тижня Україна пережила морози із позначкою мінус 20 градусів. До країни зазирнув полярний вихор з Арктики, переконують вчені. Наразі пів країни вже щільно огорнув туман. Але насувається ще одна небезпека - циклон зі снігом і дощем.

Про це йдеться 24 січня в сюжеті ТСН.Тижня.

Як це сталося

Так, над обома полюсами планети крутяться два потужні вихори. Той, що на півдні, впливає на розміри озонової діри. Щобільше холоду він дає, то більше з'являється хмар, які переносять часточки хлору убивчі для озону.

Минулого року озонова діра була найбільшою за всю історію спостережень. І затягнулась аж на 2 місяці пізніше, ніж зазвичай.

Але для жителів Північної півкулі важливіший вихор над Арктикою. Він гігантський і крутиться зі швидкістю до 300 кілометрів на годину, утримуючи весь холод над полюсом. Але коли теплі потоки повітря проникають до стратосфери, вихор руйнується і його холодні маси опускаються вниз. Це можна побачити за допомогою супутникових фото від НАСА. Цей морозний коротесенький подих вихору дійшов і до України.

Холод накрив всю Європу. У сусідній Польщі градус опустився до -28. Навіть в південніших Італії та Іспанії похолодало до -20. Дійшла ця хвиля до пустель Саудівської Аравії та Алжиру. Там навіть сніг випав. Аномальні холоди зафіксували навіть там, де це норма. Як-от -58 у Якутії.

Метеорологи кажуть, що подихи Арктики українці можуть відчути ще в лютому. Але поки довгострокові прогнози зі знаком "+".

Метеозалежність: на яку погоду чекати українцям наступного тижня

Метеозалежність: на яку погоду чекати українцям наступного тижня

Прогноз погоди на тиждень 25-31 січня

Потужні пориви вітру накриють Правобережжя - до 20 метрів на секунду. Із заходу почне свій наступ на Україну сніго-дощовий циклон. На дорогах буде дуже ковзко, бо денні позначки коливатимуться від +2 до +7. А нічні від -4 до +3.

Але до кінця тижня циклон відступить і знову почнеться відлига. На Приазов'ї наступної неділі варто чекати температурного стрибка від +1 до +10.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
16к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація