На виборах глави РПЦ все вирішить "український чинник"

Київський Митрополит Володимир ще має шанс очолити Російську Православну Церкву.

Вчора Архієрейський собор Російської православної церкви визначив фінальний список кандидатів на патріарший престол. З 198 голосів єпископів 97 отримав місцеблюститель, митрополит Кирило, 32 – митрополит Климент і 16 голосів були віддані за митрополита Мінського Філарета.

Митрополит Київський Володимир отримав 10 голосів.

Перемогу митрополита Кирила в першому етапі голосування його прихильники вважають переконливою – він набрав майже половину голосів єпископату. У церкві дають зрозуміти, що Архієрейський собор хай і не повністю, але є віддзеркаленням Помісного. Адже делегати єпархій (саме їм належить визначити настоятеля) зазвичай голосують консолідовано, поділяючи позицію свого єпископа.

Істотним при перерозподілі голосів, вважають в РПЦ, стане "український чинник".

Кількість делегатів від Української православної церкви трохи менше третини від загальної кількості членів Помісного собору. А самі кандидати від УПЦ – митрополити Київський Володимир і Чернівецький Онуфрій – вчора набрали лише по 10 голосів. За голоси українських делегатів і може розгорнутися боротьба фаворитів виборчої гонки. Тим часом, як повідомив керівник відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ МП архімандрит Кирило, можливість того, що кандидатом на Московський патріарший престол стане митрополит Київський Володимир, зберігається.


Нагадаємо, 18 січня митрополит Володимир відмовився висувати свою кандидатуру, заявивши, що вважає за краще "з'явитися перед богом 121-им митрополитом Київським". Проте, за словами отця Кирила, вчора підтримати митрополита Володимира були готові не лише українські делегати.

Помісний собор має право розширити шорт-лист кандидатів додатковими фігурами. За інформацією з апарату РПЦ, четвертим кандидатом на патріарший престол стане саме український єпископ. При цьому в церкві все ж вважають, що перемога місцеблюстителя практично визначена. "Кожен український делегат буде сам вирішувати, за кого з кандидатів віддати свій голос. За всіх говорити складно. Але особисто мені здається, що митрополит Смоленський і Калінінград Кирило краще володіє українською ситуацією і його реакція на події в Україні була б адекватніша", - вважає архімандрит Кирило.

Читайте також:
Новий глава РПЦ буде обраний 27 січня
Архієрейський собор обрав кандидатів в патріархи
Глава УПЦ МП відмовився бути кандидатом на патріарший престол

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: