На виборах на Луганщині відпрацювали політтехнології

У неділю, 3 травня, обирали місцеві органи влади 48 населених пунктів. Лисичанськ вважають полігоном для політтехнологій.

У неділю, 3 травня відбулися позачергові вибори до місцевих органів влади. У Личичанську двоє найімовірніших претендентів на посаду, кандидати від "Єдиного центру" та Партії регіонів, змагалися ідеологіями, колишніми заслугами та адмінресурсами.

Переможця виборів немає: тервиборчком розпустили, бюлетені зіпсували, підраховувати голоси нікому, тому виборчі баталії перенесли до залів судових засідань.

Відразу поповзли чутки, що Лисичанськ - полігон для технологій на вибори міських голів у 2010 році.

"Єдиний центр" святкує перемогу – партія вже оприлюднила заяву, що мером Лисичанська став їх кандидат Валерій Бондаренко.

"Ми перемогли в Лисичанську, але на сьогоднішній день ще питання відкрите. Іде тяганина як політичного характеру, так адміністративного, так і юридичного. Ми там отримали політичну перемогу", - заявив голова Єдиного центру Ігор Кріль.

Тервиборчком встиг зробити лише попередні підрахунки голосів. На виборчі дільниці прийшла третина лисичан. Понад вісім тисяч голосів отримав "регіонал" Сергій Бараннік, понад п’ять тисяч –його головний опонент-єдиноцентрист Валерій Бондаренко.

Втім, вночі напередодні виборів комісія отримала рішення Донецького апеляційного суду – зняти "регіонала" Баранніка з реєстрації.

"Вчора ми прийняти рішення не могли – не було кворуму, а сьогодні зранку подзвонили в ЦВК, куратор Донченко сказав нам, що ми можемо без будь-якого кворуму приймати рішення", - заявив голова ТВК Лисичанська Володимир Юнак.

Відтак, рішення комісії про зняття кандидата з’явилося вже під час голосування.

За три години виборчого процесу Бараннік встиг отримати свої вісім тисяч голосів. Після цього в бюлетенях почали викреслювати його прізвище, а всі проголосовані до того бюлетені визнали недійсними.

У відповідь на ці порушення депутати міськради на позачерговій сесії призупинили повноваження тервиборчкому, а представники Комітету виборців України запропонували визнати вибори такими, що не відбулися через порушення прав виборців.

Тим часом, Луганська обласна організація "Єдиного центру" ініціює в парламенті розгляд питання про розпуск Лисичанської міськради. На їхню думку, міські депутати не мали права ліквідувати виборчу комісію.

Читайте також:

ПР не проти поговорити з Ющенком про розпуск Ради

КС не дозволив Ющенку розпускати Раду

Україна найбільше у Східній Європі постраждала від кризи

БЮТ вдруге програв вибори у Тернополі

ВідеоПоліттехнології в Лисичанську

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: