На виборах президента один голос буде коштувати 10 доларів

Жорсткіше стане контроль за витратою коштів, політики відмовляться від послуг високооплачуваних закордонних піарників.

Нинішня кампанія з виборів президента буде набагато менш затратною, ніж попередні.

Так вважають експерти опитані газетою "Сегодня".

Так, Дмитро Видрін стверджує, що бюджети уріжуть удвічі, Вадим Карасьов — що на 10—15%. Менше буде концертів для виборців, дешевше (аж до 30 гривень у день плюс харчі, тоді як раніше було мінімум 50 грн.) обійдуться послуги "майданарбайтерів", — каже Видрін.

"Жорсткіше стане контроль за витратою коштів, політики відмовляться від послуг високооплачуваних закордонних піарників", — вважає Вадим Карасьов. Як мінімум половина грошей, на їх думку, піде на рекламу.

Видрін стверджує, що голос одного виборця обійдеться кандидатам у президенти в 5—10 доларів, а раніше у півтора-два рази більше, у залежності від його популярності.

"Якщо кандидат планує набрати хоча б 20% голосів виборців — це приблизно 5 млн. осіб, помножте на 10, вийде 50 млн., або близько 400 млн. гривень. Левова частка цієї суми піде на телерекламу, від якої залежить 70% успіху. Далі за популярністю йдуть дешеві білборди. Але користі від них ніякої, — каже Видрін. — Іншу суму витратять на роботу передвиборчих штабів, поїздки регіонами, оплату тим, хто стоїть на мітингах".

Видання оцінило виборчі бюджети Віктора Ющенка й Арсенія Яценюка в 400 мільйонів гривень. Виборча кампанія Віктора Януковича може обійтися в 2,2-2,4 мільярди, а Юлії Тимошенко – 3,5- 3,9 мільярдів гривень. Правда, видання включило в актив прем'єра виплату юліних тисяч, підвищення зарплат і пенсій, а також поїздки по регіонах за рахунок бюджету.

Як повідомлялося, Верховна рада призначила дату чергових президентських виборів України на 17 січня 2010 року. За відповідну постанову за авторством спікера Володимира Литвина проголосували 399 депутатів.

Читайте також:

У БЮТ визнали, що Янукович переможе Тимошенко

Партія регіонів та БЮТ домовилися про вибори президента

Томенко запропонував кандидатам у президенти скинутися по 10 млн

Тимошенко пообіцяла, що після виборів почне саджати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: