Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Вінниччині активісти перетворили недобудовану школу на арт-об'єкт, щоб привернути увагу влади

Будівлю школи почали зводити 30 років тому.

На Вінниччині активісти створили символічну виставку в школі, яку почали зводити ще 30 років тому, але досі не добудували. У такий спосіб хочуть привернути увагу можновладців до недобудови, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Недобудову в селі Гопчиця перетворили на арт-об'єкт. На одній з інсталяцій - шкільний дзвінок за залізною решіткою, дотягнутись до якого можливо, смикаючи за мотузку. "Дзвоник в рамках і ще й в решітці, бо  не можна до нього дійти, він вже замкнений 30 років", - пояснює активістка Олександра Коротка.

На цементну стяжку активісти поставили парти та причепили дошку, у коридорах кольоровими фарбами намалювали силуети учнів. Усе задля того, аби привернути увагу до недобудованої школи, яка стоїть пусткою вже 30 років. Тим часом 150 учнів села туляться в старенькій школі, яке звели століття тому. Переїзду в нову будівлю школярі вже втомились чекати.

Будувати школу почали ще 30 років тому: залили фундамент, звели стіни, дах і заморозили будівництво. 35 мільйонів гривень з району вчасно не виділили. Три роки тому заклад ніби узялися добудовувати, аде виявилося, що багато робіт треба проводити по новій.

Відео 30-річна школа-довгобуд: на Вінниччині активісти виставкою привертають увагу чиновників

Арт-об'єкт із недобудованої школи - на Вінниччині активісти створили символічну виставку в школі, яку почали зводити ще 30 років тому, та досі не добудували. У такий спосіб хочуть привернути увагу можновладців і нагадати їм давні обіцянки.    

30-річна школа-довгобуд: на Вінниччині активісти виставкою привертають увагу чиновників

"Електроенергію треба всю провести, бо є повиривали кабелі. Вікна побито місцями - 19 пакетів", - каже сільський голова Роман Прилуцький. Кошторис виріс удвічі – до 75 млн грн.

Селяни згодні фінансово допомогти. Місцеві фермери навіть конкретні цифри свого внеску готові назвати: десять відсотків від тих грошей, що дасть держава, можуть фінансувати.

Місцеві чиновники запевняють, що потрібної суми немає  в районному бюджеті. Натякають, що допомогти мав би уряд. «Стан готовності цього об’єкту в межах 60%. Державні фонди беруться за добудову об'єктів, в яких стан готовності понад 90%», - каже заступник голови Погребищенської РДА Петро Шафранський.

Павутину, сплетену з мотузок, активісти зі школи прибирати не збираються. Вона символізує небажання чиновників завершувати будівництво.

Кореспондент ТСН Валерій Кузнєцов.

Залиште свій коментар

Вибір редакції