На Вінниччині садиба всесвітньо відомого композитора перетворюється на руїну

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На реставрацію будинку потрібно три мільйони гривень, які небайдужі збирають усім світом.

На Вінниччині в селі Шершні місцеві мешканці вже два роки намагаються врятувати садибу автора всесвітньо відомого композитора Миколи Леонтовича, автора "Щедрика", йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

На думку місцевих мешканців, тут міг бути музей, до якого приїздили б туристи. Натомість нині 100-літній будинок перетворюється на руїну: повалені стіни, вибиті вікна і зруйнований дах. Садибу внесли до реєстру об’єктів, які потребують негайної реставрації, проте грошей зібрати поки що не вдалося.

Колись тут була контора місцевого колгоспу, потім у вцілілій частині розташувалося відділення пошти. Хату жодного разу не ремонтували. Коли поштарі виїхали, про будинок взагалі забули. Світлину із напівзруйнованою садибою розмістили на мапі проекту "SOS майбутнє" - онлайн-платформи, де кожен українець може позначити історичні пам’ятки, які потребують негайної реставрації.

Відео На Вінниччині вже два роки намагаються відновити будинок, у якому жив Микола Леонтович

Урятувати садибу автора всесвітньо відомого "Щедрика". На Вінниччині в селі Шершні вже два роки намагаються відновити будинок, у якому жив Микола Леонтович. Нині хата перетворюється на руїну. Садибу внесли до реєстру об’єктів, які потребують негайної реставрації. Проте грошей зібрати поки що не вдалося. Чи можливо врятувати будинок - дізнавалася ТСН.  

На Вінниччині вже два роки намагаються відновити будинок, у якому жив Микола Леонтович

Небайдужі приїхали разом із всесвітньо відомим дитячим колективом, названим на честь різдвяної мелодії, яку написав Леонтович, хором "Щедрик". Діти намагалися привернути увагу до проблеми реставрації, проте садиба продовжує занепадати.

Також до порятунку будинку долучився скрипаль-віртуоз Ілля Бондаренко, який грав навіть у Білому домі і закликав допомогти врятувати садибу автора різдвяного хіта.

Волонтерам вдалось зібрати 200 тис. гривень, а потрібно - три мільйони.

23 січня відбудеться благодійний концерт, на якому співатимуть українські артисти. 

Виручені від квитків гроші підуть на відновлення садиби. Також ініціатори проекту "SOS майбутнє" з проханням допомогти звернулись до першої леді України Олени Зеленської.

Кореспондент ТСН Валерій Кузнєцов

Залиште свій коментар

Вибір редакції