На Вінниччині сліпий дідусь 15 років отримував пенсію ще за радянським паспортом

На Вінниччині сліпий дідусь 15 років отримував пенсію ще за радянським паспортом

Через недійсний документ виплати скасували, але без журналістів з новим документом ніхто не допомагав.

Через радянський паспорт 4 місяці без пенсії. Чиновники на Вінниччині заморозили виплати 78–річному незрячому чоловіку, коли випадково з’ясували, що його документ застарів. Виготовити новий у райцентрі за 10 кілометрів від села, пенсіонер самотужки не міг, а допомоги чиновників дочекався лише, коли у Журавлівку навідалася  ТСН.

Тремтливими руками Віталій Яременко перебирає копійки, їх не вистачає вже навіть на хліб. Сімдесятивосьмирічний дідусь уже 4 місяці без пенсіїї, все через документ із радянським гербом на обкладинці.

Такі паспорти в Україні не діють вже 15 років, тож пенсію за ними платити не можна. Однак порушення виявили лише цього літа, випадково, під час перевірки у пенсійному фонді. Втім, своєї провини тамтешні спеціалісти, не бачать.

«Нам взагалі пошта повинна повідомляти, якщо недостовірні дані . Як поштарка  раніше платила  цій людині пенсію? Значить вона не звіряла паспортні дані», - каже головний спеціаліст відділку Пенсійного фонду України у Барському районі. Поштарка - сусідка дідуся. Каже, знає його з дитинства, тому документів і не вимагала.

У пенсійному фонді виплати припинили і наказали виготовити новий паспорт. До райцентру з села 10 кілометрів, дістатися туди чоловікові, який не бачить, важко, тож переоформити документи доручили сільському голові. Сільський голова своєю чергою завдання також передоручив - родичам. В селі ж словам чиновника дивуються, адже діти чоловіка неблагонадійні.

Через паспорт радянського зразка незрячому пенсіонеру заморозили всі виплати

Через паспорт радянського зразка незрячому пенсіонеру заморозили всі виплати

Все літо пенсіонер проїдав запаси і жив у кредит, тепер самотнього дідуся підгодовують сусіди. Але коли до Журавлівки приїхала ТСН, дідуся одразу навідав сільський голова  і запропонував допомогу.

Камера та мікрофон роблять дива і у міграційній службі дідуся приймають без черги, знімають у нього відбитки пальців та фотографують. 

У пенсійному фонді задовільнилися тимчасовою довідкою і видали пенсіонерові відразу усю заборгованість. Отримавши гроші, чоловік одразу почав підраховувати скільки віддати за борги, а скільки витратити на запаси. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація