Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Вінничині на початку року виділили 1 млн грн на опалення у школі, а роботи почалися лише із заморозками

Майже півтисячі дітей не ходять до школи.

Майже півтисячі школярів на Вінниччині не вчаться через холод. Уже кілька тижнів діти вимушено сидять удома, бо школа не обігрівається. А на вулиці тепліше, ніж у класах. Іще на початку року заклад отримав мільйон гривень на заміну системи опалення. Однак роботи розпочали лише з першими заморозками, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

ВідеоМайже півтисячі школярів на Вінниччині не вчаться через холод у класах

У школі села Агрономічне ось вже два тижні не чути дитячого галасу. У порожніх коридорах та класах температура плюс п’ять. Тепліше тут не стане до 1 грудня. До того часу навчання не відновиться.

Дітей гріли, як могли:  вмикали обігрівачі, на стільці клали  подушки, але з кожним днем температура знижувалась  не лише на вулиці. Врешті батьки, втомлені дитячими застудами,  висунули ультиматум.

"Ми сказали одне – діти не переступлять поріг школи, поки не буде тепла. Це просто вже вершина. Ми готові були йти перекривати шляхи", - розповідає мама учня Олена Ветрова.

Найбільше батьків обурив навіть не холод. Учні у цій школі мерзли майже чверть століття, бо ще на етапі будівництва неправильно змонтували систему опалення. Вони дізналися, що мільйон гривень на переобладнання системи виділили ще на початку року, а ремонт у школі почали лише з настанням холодів.

Ремонтувальники кажуть, що поміняли  частково радіатори і повністю замінили металеву трубу на  пластикову.  Освітяни ж виправдовуються -   винні проектанти, які припустилися помилок у документації.

"Експертиза в нас робилася біля трьох місяців. Експерт нам її не повертав. Ми, звичайно, не думали про те, що така низка проблем з проектно–кошторисної документації може виникнути", - каже начальник відділу освіти Вінницької районної державної адміністрації Світлана Томусяк.

Вимушену перерву надолужуватимуть за рахунок зимових  канікул та додатковими уроками. Сподіваються -  вже у теплих класах.  

Кореспондент ТСН Анна Тітовська

Залиште свій коментар

Вибір редакції