Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Вінничині селяни обурилися через надмірну мобілізацію: повістки приходили навіть мерцям

Військомат та сільський голова перекидають вину один на одного.

Жителі села Дашківці, що на Вінниччині, влаштували розбори військовому комісару та сільському голові. Селяни обурені, що повістки в армію прийшли чи не в кожен дім. Загалом, на невеличке село - 600 повісток. Виписали їх і інвалідам, і тяжко хворим, і навіть небіжчикам. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Через туберкульоз легенів Андрія Шевчука три роки тому не призвали до армії. То ж коли днями отримав повістку, він отетерів. Ще більше здивувався, коли пройшов медкомісію.

"Туберкульоз відкритий. Я пішов у Літинську району лікарню на медогляд. Прийшов. В усіх кабінетах я виявився здоровим. Навіть не дивилися. Просто печатки ставили і все. У мене 24 зубів нема", - каже Андрій Шевчук,

У Дашківцях повістки в армію принесли чи не в кожен двір. Навіть тим, кого вже немає в живих.

"На ім'я Чиженка Миколи Васильовича 61-го року народження була виписана військоматом повістка про проходження медичного огляду, але під час перевірки сільрада вилучила цю повістку і написала, що він помер. Військомат теж допустив ще одну помилку, не перевіривши, навіть на померлих людей були виписані повістки", - каже Наташа Прокопенко, секретар виконкому Дашківецької сільради.

Сотня селян пішли з'ясовувати стосунки із сільським головою та виконувачем обов'язків військового комісара, який приїхав з райцентру Хмільник до Дашківців на вимогу селян.

Військовий комісар запевняє, що повістки виписували на основі списків, поданих сільрадами.

"Нам подає списки сільрада. Ми згідно цих списків виписуємо повістки. Там не вказано чи він інвалід, чи в нього багатодітна сім'я, чи він мертвий", - виправдовується Валентин Дехтяр, т. в. о. військового комісара міста Хмільник.

Сільський голова обурений.

"Ну не гарно обманювати. Ми 18-го числа були у вас у воєнкоматі, п'ять чоловік. Ми приїхали туди і цілий день працювали над списками. Тобто виписали вам, хто одружився, хто розвівся, хто вмер, в кого що народилося. Це було зроблено. Заявляю я на камеру, хай чує вся Україна", - каже Віктор Медяний, Дашківецький сільський голова.

Кожен випадок, коли повістки прийшли чоловікам, що не підпадають під мобілізацію, розбиратимуть окремо. Це єдине, що військовий комісар урешті пообіцяв селянам.

Нагадаємо, у Львові жінки вийшли на мітинг заради повернення чоловіків із АТО.

Кореспондент ТСН Анна Тітовська

Відео На Вінниччині місцеві жителі влаштували розбори військовому комісару та сільському голові

Залиште свій коментар

Вибір редакції