На Волині через Бандеру зірвали сесію облради

У Луцьку посварилися депутати від Партії регіонів та від ВО "Свобода" та "За Україну!" через скасування звання Героя України Степану Бандері.

У Луцьку 15 лютого зірвалася сесія Волинської обласної ради. Трибуну заблокували представники ВО "Свобода" та "За Україну!", вимагаючи внести у порядок денний розгляд заяви щодо рішення Вищого адміністративного суду про скасування звання Героя України Степану Бандері. Доповідачі з питань порядку денного не мали можливості виступати.

Дискусія поміж депутатами облради виникла в ході формування порядку денного сесії. Член фракції Партії регіонів Олександр Шубка вніс пропозицію виключити питання №6 "Про заяву щодо рішення Вищого адміністративного суду про скасування Указу президента (№46/2010) від 20 січня 2010 року "Про присвоєння С. Бандері звання Герой України".

Електронною системою "Рада" було зафіксовано, що цю пропозицію підтримали 43 депутати і 50 депутатів проголосували за порядок денний загалом. Втім, частина депутатів почали вимагати повернутися до розгляду порядку денного та провести поіменне голосування щодо пропозиції депутата Шубки.

Голова облради Володимир Войтович повідомив, що подібними діями буде порушено регламент обласної ради шостого скликання, стаття 2.8.2 гласить, що "Рішення обласної ради приймається на її пленарному засіданні більшістю депутатів від загального складу ради після попереднього обговорення".

Нагадаємо, 12 січня на сайті президента Віктора Януковича з'явилося повідомлення, що набуло чинності рішення Донецького окружного адмінсуду, який скасував указ про присвоєння Бандері звання Героя України. Окрім цього, із сайту президента зник указ про присвоєння лідеру ОУН-УПА Бандері звання Герой України.

Депутати Волинської обласної ради двічі вимагали від голови Войтовича скликати позачергову сесію у зв'язку із скасуванням Указу президента "Про присвоєння Бандері звання Герой України". З такою ініціативою виступала фракція ВО "Свобода" у облраді, мотивуючи своє повторне звернення тим, що вони зібрали третину голосів від загального складу ради, що виявилося достатнім для скликання сесії згідно з нормами законодавства.

Читайте також:

Одеса ухвалила: Бандера і Шухевич не герої, бо співпрацювали з Гітлером

Тягнибок: Москва боїться мертвого Бандеру

Герман: ніякі укази не змусять народ розлюбити Бандеру, Шухевича та Сталіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: