Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Волині під загрозою закриття опинилася музична школа із сотнями діток

На Волині під загрозою закриття опинилася музична школа із сотнями діток

Фінансувати установу на повну потужність територіальна громада поки що не здатна.

У Ківерцях на Волині під загрозою закриття опинилася єдина у новоствореній територіальній громаді музична школа. На фінансування понад 200 дітей і 25 учителів забракло коштів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

В 11-річного Данилка виступають сльози, коли він чує, що його школу закриють – заспокоюється, лише коли грає на гітарі улюблену мелодію. З інструментом хлопчик не розлучається вже чотири роки і мріє стати професійним музикантом. "Більше люблю джаз. Перший раз, коли я ту сцену бачу, то мені страшно, а коли граю – не дуже", - зізнається учень музичної школи Данило Супрунюк.

Відео У Ківерцях на Волині єдиній музичній школі загрожує закриття

На її фінансування забракло коштів. Чи вдасться чиновникам знайти гроші і яка доля чекає понад дві сотні дітей і 25 учителів - з'ясовувала ТСН.  

У Ківерцях на Волині єдиній музичній школі загрожує закриття

Його мама в розпачі: возити сина за 15 кілометрів до Луцька вона не в змозі, тож навчання доведеться припинити. "Хай вони зберуть цих двісті діток і скажуть їм: дітки, ваші таланти нам не потрібні, бо в нас немає грошей", - каже Наталія Супрунюк. У школі разом з Данилом навчається ще 230 учнів. Зі своїми грамотами та медалями вони прийшли під стіни райадміністрації, де по-філософськи розмірковують про своє майбутнє: "Будемо вуличними музикантами. У вчителя якраз капелюшки є – поставимо і будемо собі грати на вулиці".

Районні чиновники переконують, що до цього не дійде – школу не закриватимуть. Хоча й визнають, що грошей на неї немає, але то вже проблеми міської влади. З міського бюджету на музичну школу уже виділили більш як три мільйони гривень, але щоб дожити до наступного року цих грошей недостатньо – не вистачає більш як 800 тисяч. "Є наказ, я мушу його виконувати. Я не знаю, кого звільняти, в нас дуже невеликий штат", - зізнається директор музичної школи Валентин Окапінський.

Чиновники кажуть, що пробуватимуть якось вирішити проблему, але гарантій дати не можуть. "Можливо, ми й не будемо робити цих речей, бо вони дуже непопулярні, а можливо, й будемо. Все залежить від того, наскільки громада буде спроможна профінансувати цю установу", - розповів ківерцівський міський голова Володимир Жгутов. Тим часом у школі вперше за майже 60 років призупинено набір. "У цьому році вже приходять батьки, але ми нічого не можемо сказати. Все йде до того, що нас просто закриють", - каже викладач музичної школи Вікторія Марценюк.

Кореспондент ТСН Тетяна Хомич 

Залиште свій коментар

Вибір редакції