Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Волині раптово розпочався мор бджіл

Комахи гинуть тисячами біля своїх вуликів.

На Волині протягом двох днів масово вимерли бджоли у більш як десяти селах Горохівського району. Усі пасіки стояли поруч  із ріпаковим полем, яке напередодні обробляли хімікатами, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Серце обливається кров’ю – інакше ніяк не можна сказати. Скільки це праці та всього", - зізнається пасічник Тарас Кмін, який минулоріч облаштував півсотні вуликів і накупив бджіл на 6 тисяч доларів. Нині вже третина комах загинула, доля інших під великим питанням.

ВідеоНа Волині за два дні масово вимерли бджоли

Комахи подохли у більш як десяти селах Горохівського району. Усі пасіки стояли поруч із ріпаковим полем, яке напередодні обробляли хімікатами. Саме це і отруїло бджіл, переконані пасічники. Орендарі своєї вини не визнають, тож тепер усі чекають на результати експертизи.

На Волині за два дні масово вимерли бджоли

Мертвих бджіл чоловік побачив увечері та одразу передзвонив до пасічників-сусідів. Ті  розповіли, що біля їхніх вуликів теж усе встелено мертвими комахами. "Кожна квітка має свій колір обніжки. Прилетіла з ріпаковим пилком і перекинулася в конвульсіях", - розповів пасічник Валерій Сьомак.

Саме посіви ріпаку напередодні обробляла агрофірма-орендар. Пасічники переконані, що через це і загинули бджоли, але представник підприємства усі звинувачення відкидає, бо хімікати, з його слів, не шкідливі. "Мені сказав агроном, що нашої вини там немає. Більше мені нема що сказати", - заявив керівник відділу СТЗОВ Імені Лесі Українки Володимир Буць.

Натомість пасічники кажуть, що шкоди не було б, якби хімію розпиляли, коли бджоли у вуликах, або принаймні попередили про свої наміри бджолярів. На агрофірмі не лише не визнали своєї провини, але й не зупинили робіт, бо не встигають за графіком. Такою роботою невдоволений і сільський голова Леонід Лук’янчук. "До мене ніхто не звертався. Чогось вони так самостійно взялися. Напевно, думали, що наслідків таких не буде", - припустив він.

Роботи зупинили лише пообіді наступного дня, а на місце викликали поліцію та ветслужбу. Копи опитали свідків, а ветеринари підготували матеріал на експертизу – з таким масовим отруєнням бджіл вони зіткнулися вперше, тому уникають будь-яких попередніх припушень. "Як буде лабораторне підтвердженя, тоді можна про щось говорити", - пояснив керівник Турійського РВ ГУ Держспоживслужби Петро Мороз.

Рослини та мертвих бджіл відправлять також на дослідження до Києва та Одеси. Пасічники розраховують на додаткові експертизи, щоб виграти справу в суді. Юристи визнають, що такі можливості є, але діяти слід одразу і згуртовано. "Зафіксувати даний факт, зробити експертну оцінку, оцінити вартість своїх збитків і звернутися до суду про стягнення цієї шкоди", - пояснив Олег Огородник.

Кореспондент ТСН  Тетяна Хомич

Залиште свій коментар

Вибір редакції