На Волині рятують передчасно розбуджених кажанів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Дев’ять десятків рукокрилих тепер слід доправити до Харкова у спеціалізований центр догляду.

На Волині зоозахисники рятують кажанів, яких виявили у Володимирі-Волинському під час ремонту старої будівлі. Близько сотні рукокрилих розбудили на два місяці раніше, і тепер вони у небезпеці, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У підвалі багатоповерхівки спецоперація: волонтери, озброївшись пінцетами та шприцами, намагаються нагодувати та напоїти 89 кажанів. "Раз у день попоїти і раз у день погодувати", - каже Наталія Волошина. Тваринок у щілинах між старими віконними рамами виявив Олег Яскорський. "Я побачив багато, тобто я не рахував, я думав, штук 50, а потім мені передзвонили, сказали, що 89", - розповів житель Володимира-Волинського.

Відео На Волині зоозахисники рятують кажанів, яких випадково розбудили на 2 місяці раніше

Близько сотні рукокрилих виявили у Володимирі-Волинському під час ремонту старої будівлі. І тепер кажани, яких розбудили на два місяці раніше у небезпеці. Якщо про них не подбати, то тварини, які занесені до Червоної книги, можуть просто загинути.

На Волині зоозахисники рятують кажанів, яких випадково розбудили на 2 місяці раніше

Кажанів Олег одразу повіз до ветеринара, у лабораторії визначили, що то руда вечірниця. Тепер, коли кажанів розбудили, важливо дбати про температуру повітря навкруги рукокрилих. "Можна якби нічого не робити, а вони тоді загинуть", - пояснює ветеринар Сергій Тернов. У луцькому зоопарку, куди спершу звернулися волонтери, пояснили – для такої кількості у них немає ні місця, ані відповідного персоналу. Тоді як зволікати з порятунком кажанів неможна. "Їх треба було забирати і відгодовувати штучно, ввести їм раціон, або ввести їх штучно у зимову сплячку аж до квітня місяця, щоб вони мали нормальний корм", - пояснила директор зоопарку Лариса Денисенко.

Подбати про таку кількість кажанів можуть у Харкові – там діє єдиний в Україні центр реабілітації рукокрилих, де про цих тварин знають усе. І там уже чекають на рудих вечірниць із Волині. "Я сподіваюся, що, в принципі, вони всі будуть в більш-менш гарному стані, хоча таке пробудження – для них великий стрес", - каже спеціаліст Центру реабілітації рукокрилих Олена Прилуцька. Наразі там у холодильниках зимує 700 кажанів, іще сотня підгодовується. Місця вистачить і для рукокрилих із Волині. "У нас чотири холодильники є, місця достатньо", - запевняє Прилуцька.

Волинські волонтери вже збирають кошти на перевезення кажанів до Харкова. І дуже переживають, щоби дорогу в тисячу кілометрів пережили всі 89 особин.

Кореспондент ТСН Тетяна Хомич

Залиште свій коментар

Вибір редакції