Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Волині селяни зі штовханиною відстояли храм, який хотів привласнити Московський патріархат

Громада хоче мати в селі Православну церкву України.

На Волині в Скобелці три сотні людей прийшли на подвір'я храму, щоби провести збори про його приєднання до Православної церкви України. Місцевий священик протии цього, а підтримати його приїхало духівництво Московського патріархату з цілої області з десятком невідомих молодиків, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Штовханина на порозі храму розпочалася після того, як прихильники помісної церкви вирішили зайти всередину – там після служби заблокувалися противники об’єднання. Їх охороняли невідомі нетутешні молодики. Місцеві кажуть, що чоловіки приїхали бусом разом з десятком священиків Московського патріархату. "Ви оце рахуєте – оце збори? Збори мають свій порядок", - заявив людям секретар Волинської єпархії УПЦ МП Миколай Бондарук. "Ви хоч уявляєте, щоб у такому великому селі стояла Російська церква?", - відповіли йому селяни.

ВідеоНа Волині представники московського патріархату хочуть завадити селянам приєднатися до ПЦУ

В Скобелці три сотні людей прийшли на подвір'я храму, щоби провести збори про його приєднання до Православної церкви України. Та от місцевий священик - проти. А підтримати його приїхало духівництво колишнього Московського патріархату з цілої області з десятком невідомих молодиків. 

На Волині представники московського патріархату хочуть завадити селянам приєднатися до ПЦУ

Через півтори години після служби близько трьох десятків вірян таки виходять з храму. "Хіба Бог є росіянин, українець? Ми молимося за святу православну церкву", - запевняє одна із бабусь. Односельці зустрічають цю групу колядками. Місцевий священик пробує знайти компроміс і пропонує у майбутньому богослужіння проводити почергово. "Одну неділю ми молимося, другу неділю – ви", - каже Назарій Філіпович.

Але громада цього не підтримує, і на обійсті храму збори врешті проводять. Сільський голова Михайло Цуцман підсумовує результат: "267 підписів. Проти, там записують, але там 20 чоловік, ми ж бачили, скільки тут і скільки там людей". З тим люди і розходяться. Натомість представники Московського патріархату вже через суд домагатимуться, аби ці збори визнали незаконними.

Як повідомлялося, до новоствореної автокефальної Православної церкви України перейшли вже більше 100 парафій. Днями відбувся знаковий перехід на Луганщині.

Кореспондент ТСН Тетяна Хомич

Залиште свій коментар

Вибір редакції