На Волині священик УПЦ МП з невідомими захопив голову громади, яка переходить до ПЦУ

На Волині священик УПЦ МП з невідомими захопив голову громади, яка переходить до ПЦУ

Фото: pixabay.com

Вони вимагали списки людей, які голосували за приєднання до ПЦУ.

В селі Бронниця Камінь-Каширського району на Волині, невідомі разом зі священиком Московського патріархату заблокували в сільській раді голову та секретаря.

Про це повідомляє місцеве інформаційне агентство "Волинські новини" 15 січня.

Зі слів мешканців села, віряни зібрали підписи про перехід із Української православної церкви Московського патріархату в Православну церкву України. 750 людей проголосували "за", 167 – "проти", або ж не голосували взагалі.

Враховуючи, що  82% прихожан виступили за перехід в ПЦУ, зібрали сесію сільради, проголосували рішення про перехід та приєднання церкви. Проте це не сподобалось місцевому священнослужителю.

"О 17:40 московський батюшка взяв два десятки людей, схожих на бандитів, приїхав і заблокував голову сільради і секретаря в приміщенні. Вимагають списки тих, хто проголосував за приєднання церкви, а також вимагають скасувати рішення", – розповіла мешканка села Галина агентству.

Сам же сільський голова Бронниці Петро Кошелюк повідомив, що кілька десятків чоловіків на чолі зі священиком Сергієм Голодюком заблокували його та секретаря в приміщенні сільради, звинувачуючи в тому, що він сприяє переходу громади в Православну церкву України.

"Вони кажуть, що я підпис поставив за перехід в українську церкву, то значить я сприяю. Але я підписався "за" як громадянин, житель села, а не як голова! Вимагали в мене списки тих, хто проголосував "за", але вони в людей на руках. Домовились, що завтра їх їм покажемо", - каже Петро Кошелюк.

З його слів, поліція прибула до сільради близько 19-ї години, після чого його та секретаря ради відпустили.

На Волині люди відмовилися пускати в церкву місцевого священика

На Волині люди відмовилися пускати в церкву місцевого священика

Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні. 

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Дніпропетровській області, що є першим фактом на території Лівобережної України.

Повʼязані теми:

Наступна публікація