На Волині у монастирі під час посту ласують цукерками та горіхово-картопляними котлетами

Дата публікації
Перегляди
3747
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Волині у монастирі під час посту ласують цукерками та горіхово-картопляними котлетами

У монастирі є багато страв із картоплі

Монахи під час роботи моляться 

ТСН відправила своїх помічників у монастирі на Волині, де вони жили і харчувалися кілька днів, вивчаючи гастрономічні секрети православного посту, — йдеться в сюжеті ТСН-Тижня.

Як постять "люди в чорному", журналісти дізнавалися у Свято-Миколаївському чоловічому і у Свято-Різдва Христового жіночому монастирях. Побували у Володимир-Волинському та Жидичі на Волині.

Читайте також: Донецькі священики закликають під час посту почистити френд-стрічки у соцмережах

У монастирях кличуть їсти і помолитися тричі на день бомканням дзвону. Перед тим, як зайти до келій, неодмінно голосно читають молитву. Це — для того, щоб зненацька не побачити заборонене. Наприклад, ні монахиню, ні послушницю ніхто не повинен бачити роздягненою.

Кухня — найстрашніше місце в монастирі, бо тут треба готувати і мити посуд щодня. Це у монахів - називається послух - і він, як і в армії, не обговорюється. Під час будь-якої роботи монахині подумки читають молитви або ж навіть тихенько наспівують.

Читайте також: Герман під час посту не розважається, а Фаріон п'є чай з медом

У жіночому монастирі денний прийом їжі вважається основним. Зранку, після півторагодинної служби, п'ють чай із печивом та цукерками. А в обід і на вечерю їдять щось пісне і смачне. Наприклад, пельмені із грибами та горіхово-картопляні котлети. А ще під час посту вони користуються темними чашками, які на Паску міняють на світлі. Перед кожним прийомом їжі читають молитву. М'яса, молока та яєць тут немає, проте є майонез і багато картоплі.

Читайте також: Священики радять у піст не слухати музики і забути про телевізор

Герої експерименту, котрі майже місяць пробули у монастирі, уже відчули зміни. Чоловіку вдалося скинути 8 кг, а жінка тільки почала зайнятися спортом, бо без нього її вага залишається незмінною. Але на душі - точно стало легше

Кореспонденти ТСН Юлія Дячук, Валерій Ситюк і Стас Керанчук

ТСН.Тиждень дізнався чим харчуються у монастирі під час посту

ТСН.Тиждень дізнався чим харчуються у монастирі під час посту
Наступна публікація