Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Волині зафіксовано рекордний для поширення сказу рік

Усе через запізнення з вакцинацією та розмноження диких тварин.

Поширення сказу б'є рекорди на Волині – там зафіксовано шість десятків спалахів за рік. Головними поширювачами хвороби є червоні лисиці, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У Боратині зараз карантин і масова вакцинація. Хоч село всього за кілька кілометрів від обласного центру, скажений лис пробрався і сюди. Його першою жертвою стала домашня кицька Марта. Одного дня вона зненацька напала на своїх господарів. Родину лікують від сказу, а в селі вакцинують усю живність. Однак є хазяї, які ветеринарів не пускають й на поріг. "Добре, твій собака прив'язаний, він не ходить – так до нього в гості прийдуть. Вкусить і завтра тобі буде проблема. Не розуміють", - констатує ветеринар Людмила Косарук.

Відео Поширення сказу б'є рекорди на Волині

Як і більшість волинських сіл, Радовичі оточені лісом. І те, що місцеві тримають своїх псів не при воротах, а на задвірках, дивує тільки нетутешніх. "Лисиця приходить. Мушу прив'язувати біля курника, щоб не брала курей", - пояснює місцевий житель Олександр Нікончук. Щовесни ветеринари там проводять безкоштовну вакцинацію від сказу. Та цьогоріч вакцину на Волинь доправили з великим запізненням, а головний рознощик недуги – лисиця – надміру розплодилася, бо купувати дозвіл на її відстріл і наражатися на небезпеку мисливці не хочуть. Поширення сказу б"є рекорди. "Вже 58 випадків. За останнє десятиріччя це найбільша кількість в нас випадків в області", - каже керівник відділу Держпродспоживслужби Сергій Войтюк.

На боротьбу зі сказом у дикій природі кинули авіацію: над волинськими лісами вона розкидає 450 тисяч принад із вакцинами. Лису достатньо їх просто з'їсти – це рівноцінно ін'єкції. Міграція лисів, а з ними і сказу, напружує західних сусідів, тому п'ятий рік поспіль імунізацію диких тварин оплачує Євросоюз, але тільки в областях, що з ним межують: Волині, Львівщині і Закарпатті.

Кореспондент ТСН Сніжана Шевчук

Залиште свій коментар

Вибір редакції