Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Волині знайшли ікону Богородиці з намистом, яку ймовірно реставрував Шевченко

Наукових підтверджень цьому немає, однак історична вірогідність існує.

Божа Матір із намистом. На Волині знайшли старовинну ікону, яку нібито реставрував Тарас Шевченко. За переказами, саме він і домалював коралі на шиї Богородиці, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Зберігається оригінальна святиня, якій уже півтисячі років, у храмі села Секунь.

"Якщо подивитися так на ікони - немає таких коралів чи таких прикрас. Можна сказати, що то він добавив", - припускає священик Анатолій Оверчук.

Він – то Шевченко. За словами старожилів, традиційне українське намисто, що прикрашає Богородицю – справа саме його пензля.

ВідеоНа Волині знайшли старовинну ікону, яку нібито реставрував Тарас Шевченко

За переказами, саме він і домалював коралі на шиї Богородиці. Зберігається оригінальна святиня, якій уже півтисячі років, у храмі села Секунь. Чи справді оновлював її Шевченко, і що пов'язує Богородицю з польською королевою – досліджувала ТСН.

На Волині знайшли старовинну ікону, яку нібито реставрував Тарас Шевченко

За переказами, Тарас Шевченко перебував у селі Секунь у 1846 році як член наукової експедиції. І нібито місцевий священик попросив його відреставрувати ікону Божої матері у місцевому храмі.І той ніби погодився.

Святині із зображенням Богородиці та Ісуса уже тоді було понад три сотні років. За переказами, змалювали її з польської королеви Бони.

Відомо, що королеву, яка управляла землями на Волині, люди любили за красу і доброту. Звідки і коли у віддаленому поліському селі з'явилась ця ікона - місцеві не знають. А от про приїзд Шевченка сюди чули від старожилів.

"Така була баба Луця. І вона казала, що Шевченко був в Секуні. Заходив в церкву, і ночував у хаті". – розповідає місцева мешканка Ніна Деркач.

"Приїзжав, гостював у батюшки Іллі Мусієвича. Бачили як ішов. Поважний пан в довгій одежі, в шляпі". - додає Анатолій Оверчук.

Чутки про ікону, яку нібито реставрував Тарас Григорович, дійшли до столиці. Шевченкознавець Віктор Жедько приїхав до церкви, зробив кілька десятків фото ікони і при збільшенні на комп'ютері побачив слід Шевченка.

"От я найшов в емблемі внизу "1846". Воно вже було заяложено, важко було. Це треба було збільшувати", - каже шевченкознавець Віктор Жедько.

Проте сумніваються у відкритті шевченкознавця науковці.

"Навряд чи б Шевченко наважився на іконі залишати свої ініціали, дату в медальйоні. Він професійний художник, хай навіть на кілька годин йому доручили таку роботу", - впевнений доктор філологічних наук, завідувач відділу шевченкознавства інституту літератури НАН України Олександр Боронь.

Хоча й визнають - повністю це не заперечують. Адже можливість така у Шевченка була. За документами того року Шевченко на Волині пробув три дні.  

"Фактично йому за цей час було потрібно з'їздити в Ковель і в Секуль, і встигнути відреставрувати ікону. Ймовірність така є, але документальних доказів немає", - додає науковець.

Місцевим дуже хочеться вірити, що їхню Богоматір реставрував саме Шевченко. Підтвердити це чи спростувати могла б експертиза, але віддавати на неї ікону прихожани поки не збираються.

Кореспондент ТСН Тетяна Хомич

Залиште свій коментар

Вибір редакції