На вулицях Києва з’явиться міськдовідка з інформацією про кожного киянина

У столиці встановлять павільйони, де можна буде отримати потрібну інформацію про те, куди сходити і що подивитися. У нових довідкових можна буде також дізнатися телефон та адресу будь-якого жителя Києва.

У столицю повертається міськдовідка, яка зникла з вулиць близько 20 років тому. Вона буде нагадувати туристичні центри, що діють за кордоном, а в чомусь навіть перевершувати їх. Розставити павільйони, де можна буде отримати потрібну інформацію, вирішили до Євро-2012, але перша міськдовідка з'явиться вже у вересні - навпроти Головпоштамту. "Довідкові будуть також на Контрактовій і Софійській площах, Хмельницького, Андріївському узвозі, Південному вокзалі, біля аеропорту "Бориспіль" і Лаври. Їх відмінною рисою стане величезна світиться буква "і" і силуети київських пам'ятників, які зобразять на павільйоні", - розповів нам куратор проекту, заступник мера Ігор Добруцький.

За його словами, адміністратори центрів будуть говорити на декількох іноземних мовах і абсолютно безкоштовно давати інформацію про те, куди сходити і що подивитися. Там же будуть роздавати путівники по Києву. За певну плату (ціни поки обговорюють) людям запропонують випити каву або чай, а також придбати сувеніри. "Ми плануємо встановити у кожному такому центрі Wi-Fi, їм можна буде користуватися безкоштовно, сидячи в куточку очікування", - говорить Добруцький.

У нових довідкових можна буде також купити залізничні та авіаквитки, підшукати квартиру або номер у готелі і, звичайно ж, дізнатися телефон та адресу будь-якого жителя Києва, як це було в радянські часи. Добруцький не виключає, що деякі чиновники і зірки, а, можливо, і звичайні кияни вирішать засекретити про себе інформацію. Швидше за все, ця послуга буде платною.

Установлення однієї міської довідки обійдеться в 12-16 тисяч доларів. "Фінансуватися проект буде або цілком із міськбюджету, або 50 на 50 за рахунок бюджету та інвесторів, які зможуть безкоштовно продавати в центрі сувеніри", - говорить Добруцький.

Центри інформації закрилися в Києві, як тільки країна стала незалежною. "Це були дуже маленькі кабінки світло-коричневого кольору. У кожній сидів чоловік з купою різних довідників, паперів, книжок ... Можна було підійти і дізнатися точну адресу і телефон будь-якої людини", - згадує 62-річна жителька столиці Ганна Корнієнко. Оператор завжди запитував ім'я та прізвище розшукуваного, його дату народження і схожу адресу, після чого просив "погуляти" хвилин 15-20. Потім клієнтові видавали талончик зі всією запитуваною інформації. За послугу платили всього нічого - 30 копійок, при середній зарплаті 120 рублів. "Думаю, ці кіоски потрібні для якихось диких туристів, які не вміють користуватися інтернетом, - упевнений киянин Вадим Попенко. - Зараз безліч путівників, в тому числі і іноземними мовах. Зате будки знадобляться для покупки ж/д квитків".

Читайте також:

Кияни отримають Конституцію від Черновецького

Кияни стали на захист столичного парку на Дарниці

Черновецький сказав, що не підвищуватиме киянам тарифи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: