На Януковича подали до суду за заперечення Голодомору

Позивач вимагає зобов’язати президента вибачитись публічно перед українським народом за заперечення Голодомору як геноциду.

Відкрито судове провадження у справі щодо заяви президента Віктора Януковича про заперечення Голодомору як геноциду українського народу.

Як повідомила прес-служба Народного руху України, 15 червня в Печерському райсуді Києва розпочнеться попереднє судове засідання у справі за позовом громадянина Володимира Волосюка до президента Віктора Януковича про захист честі і гідності.

У своїй позовній заяві Волосюк наголошує, що глава держави, заявивши 27 квітня у Страсбурзі про заперечення Голодомору як геноциду українського народу, зганьбив честь і гідність позивача і вчинив акт наруги над знищеними мільйонами людей.

Позивач просить суд зобов’язати президента вибачитись публічно перед ним та українським народом.

Разом з тим, Волосюк наголосив: "Своєю заявою Янукович прямо порушив норми Закону України "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні" від 28 листопада 2006 p., перша стаття якого однозначно стверджує: "Голодомор 1932-1933 років в Україні є геноцидом українського народу", а стаття 2 наголошує: "Публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні, як геноциду визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності українського народу і є протиправним".

Також позивач відзначив, що президент проігнорував рішення Апеляційного суду Києва від 13 січня, який визнав керівників більшовицького тоталітарного режиму винними у "геноциді української національної групи в 1932-33 pp. шляхом штучного створення життєвих умов, розрахованих на її часткове фізичне знищення".

"Янукович фактично протиставив себе позиції парламентів Естонії, Австралії, Канади, Угорщини, Литви, Грузії, Польщі, Перу, Парагваю, Еквадору, Колумбії, Мексики та Латвії, які офіційно визнали Голодомор актом геноциду українського народу, а також Європейському парламенту, який визнав Голодомор злочином проти Українського народу та проти людяності", - зазначено в позовній заяві Волосюка.

"Своєю заявою Янукович фактично протиставив свою думку позиції українського народу та міжнародного співтовариства в угоду своїм московським господарям, Янукович не лише вчинив протиправне діяння, - а й цинічно, на державному рівні здійснив наругу над пам’яттю мільйонів замучених українців", - підкреслив позивач.

Читайте також:

В БЮТ не вірять, що знайдеться 226 "подонків" для заперечення Голодомору

Табачник прибере з підручників історії "брєдятіну" про Голодомор

До ВР внесено закон про невизнання Голодомору геноцидом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: