На захід України повертаються зливи з 10-денними нормами опадів

Синоптики закликали готуватися жителів Рівненської області.

Нові випробування погодою прогнозують Рівненщині. Напередодні злива затопила дороги і подвір'я в усій області, а в самому Рівному на вулицях вода подекуди стояла майже до пояса, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Місто залило за лічені години, в центрі не могли проїхати навіть маршрутки, а звичайні машини глухли та зупинялися у водяних пастках. Пройти тротуаром також коштувало неабияких зусиль. Небачені перешкоди рівняни фільмували на телефони, а водії губили у глибоких калюжах номерні знаки авто.

ВідеоВипробування природи: Рівненщина оговтується від потужної зливи

Те, що налило за дві години, рятувальникам довелося ладнати пів дня. Воду з подвір'їв відкачували тоннами й навіть не рахували. "Затопило городи, затопило садочки. Наші співробітники за допомоги пожежної техніки, а також мотопомп. Вся ця рятувальна операція зайняла до трьох годин часу. На щастя, ніхто з громадян не постраждав", - констатував речник ДСНС в Рівненській області Дмитро Мельник.

Мул у дворі та розриті траншеї нагадують про негоду Оксані Кальчук. Вона каже, що рятувальники встигли з обійстя відкачати воду до того, як вона затекла в хату. Доводити до ладу обійстя після потопу буде самотужки. "Сирість. Отак живемо. Заробимо грошей, піднімемо хату та будемо жити далі", - каже жінка.

Фотогалерея Негода на Київщині: в Баришівці викорчувало дерева, пообривало дроти та поваляло бігборди (6 фото)

Не менш інтенсивно лило й по області. На трасах через потужну зливу водії зупинялися обабіч дороги, щоб перечекати. Синоптики пояснюють, що Рівненщиною пронісся атмосферний фронт, тому й дощу випало за пару годин, як при нормі за третину місяця. "Контрасти температур в зоні фронту до фронту і після фронту становили 10-15 градусів, і це сприяло його загостренню. Це є така кількість опадів, яка могла би випасти за 10 днів", - пояснила метеоролог Катерина Лешундак.

Уже в четвер синоптики знову прогнозують на Рівненщині знову дощі та грози, а подекуди навіть град.

Кореспондент ТСН Анна Махно

Залиште свій коментар