На Закарпатті чиновники заплатили 600 тис грн за ремонт у школах, якого не було

Роботи почалися лише після розголосу.

На Закарпатті опалювальний скандал: Хустський відділ освіти заплатив 600 тисяч бюджетних грошей за ремонт, якого не було. Будівельна фірма, згідно з документами, ще у серпні замінила котли і відремонтувала приміщення котелень у трьох школах, за що й отримала гроші. Насправді ж роботи почалися лише зараз, після розголосу, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

У якому стані шкільна котельня - побачили громадські активісти. Сфотографували і виставили світлини в інтернет. Вони ж і з'ясували, що на папері ремонт давно завершений, а підрядник отримав гроші. Це згодом підтвердила і спеціально створена комісія.

В одній школі 55 дітей - уже завтра тут чекають заморозків, а обігріти класи нічим.

"Котельня не готова. Вона не готова і ми її не приймали. Чого вона не готова, я сказати не можу", - каже представник дирекції школи села Поточок Людмила Довгій.

Таких сільських шкіл, де до холодів система опалення не готова, уже знайшлося три. На переоснащення у них котелень Хустський відділ освіти перерахував підряднику 600 тисяч гривень, підписавши акти про повне завершення ремонту, якого не було. Після скандалу головний освітян району пішов на лікарняний, підлеглі говорити з журналістами не хочуть.

"Я вас сюди не запрошувала. Я не знаю, що у нас відбувається. Я виконую свої обов'язки", - каже т. в. в. керівника відділу освіти Хустської РДА Любов Антал.

Натомість в самій адміністрації розпочали внутрішню перевірку. Обіцяють з'ясувати, за що ж заплатили гроші.

"У нас створена комісія, яка перевіряє всі факти, якщо буде встановлено, що порушували, то будемо вживати всіх передбаченим законом заходів", - каже голова Хустської РДА Назарій Павлій.

Прокуратура відкрила провадження за двома статтями – розкрадання бюджетних коштів у особливо великих розмірах та зловживання службовим становищем.

"Розпочато розслідування. Треба провести багато експертиз, аби довести чи спростувати викладені факти. Треба ретельно провести досудове розслідування", - каже прокурор Хустського району Сергій Золдун.

Зараз у всіх трьох школах ремонтують котельні у авральному режимі. Сподіваються, що встигнуть до холодів і система опалення не розмерзнеться.

Кореспондент ТСН Олександр Привалов

На Закарпатті відділ освіти заплатив 600 тисяч бюджетних грошей за ремонт, якого не було

Будівельна фірма, згідно з документами, ще у серпні замінила котли і відремонтувала приміщення котелень у трьох школах. За що й отримала гроші. Насправді ж роботи почалися лише зараз, після розголосу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: