У консульстві Угорщини зняли на відео видачу угорських паспортів на Закарпатті

У консульстві Угорщини зняли на відео видачу угорських паспортів на Закарпатті

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У консульстві Угорщини зняли на відео видачу угорських паспортів на Закарпатті

Людей застерігають не повідомляти про це українській владі.

У Береговому Закарпатської області консульство Угорщини видає громадянам України паспорти громадянина Угорщини

Про це повідомляє "Укрінформ". 

Зазначається, що видача здійснюється особам, які вже мають громадянство України. Новоспеченим "угорцям" дають келих шампанського, вони також вголос промовляють присягу щодо вірності Угорщині.

"Присягаю, що вважаю Угорщину своєю батьківщиною. Буду вірним громадянином, захищатиму і служитиму Угорщині. Хай допоможе мені Бог", - йдеться у тексті присяги. 

Також чиновники консульства закликають приховувати від української влади наявність другого паспорта. 

У консульстві Угорщини у Береговому на запит роз'яснити ситуацію не відповіли, а під час телефонного дзвінка його представники розмовляли виключно угорською мовою. У посольстві в Києві відповіли, що запит надіслано до МЗС Угорщини і там дадуть відповідь, "якщо захочуть". Представниця посольства говорила російською мовою і заявила, що українською не володіє. 

Нагадаємо, уряд Угорщини призначив Іштвана Ґрежу - уповноваженим Міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області. Наші дипломати висловили протест і чекають на офіційні пояснення від Будапешта. Адже йдеться про суверенну частину України.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан 28 липня заявив, що не вірить у реалістичність прагнень України вступити до НАТО і ЄС. В Україні вважають, що слова Орбана "відображають підходи країни-агресора" і не відповідають політиці ЄС. Також він назвав "примітивною" політику Євросоюзу щодо Росії, який стверджує, що Москва становить загрозу. На думку Орбана, більшість європейських країн не відчувають загрози від Росії, тому їм потрібно розвивати з нею двосторонні відносини. 

Також МЗС України вимагає від Угорщини пояснень через антиукраїнські заяви прем’єр-міністра Віктора Орбана та рішення уряду створити міністерство, відповідальне за розвиток Закарпатської області. 

У інтерв’ю ТСН Сійярто заявляв, що Угорщина прагне до хороших та стратегічних стосунків з Україною, однак війна з Росією не може бути виправданням для "утисків" угорської меншини на Закарпатті.

Наступна публікація