Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Закарпатті контрабандисти-школярі переносять через кордон ящики цигарок

Зранку діти вирушають з портфелями до школи, уночі - з цигарками за кордон.

На Закарпатті прикордонники дедалі частіше затримують контрабандистів-школярів. За такий промисел дітей не мають права навіть оштрафувати. Лише вилучають нелегальний крам та відпускають. Цим і користуються дорослі, які втягують дітей у контрабандний бізнес, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Прикордонники уже не дивуються, що порушниками кордону можут бути діти. Керівник відділу прикордонної служби "Вилок" Сергій Луцюк розповів, що у 2013 році було зафіксовано 20 випадків контрабанди, серед затриманих були і неповнолітні.

Перший випадок був зареєстрований десь навесні, коли наряд запримітив невідомих і затримав неповнолітню особу віком до 14 років.

ВідеоНа Закарпатті школярі заробляють на життя контрабандою

Востаннє дітей з цигарками на цій заставі упіймали кілька днів тому. Це були хлопчаки із сусіднього села. Кожен ніс по два ящики цигарок, а це 40 кг ваги. Тож до кордону дітей підвезли машиною, припускають прикордонники.

Дитині легше пробратися через колючий дріт, ніж дорослому. Але це не єдина перевага юних контрабандистів. Відповідно до законодавства України адмінвідповідальність настає з 16 років. Затримані мали від 13 до 15 років. Тому із порушниками поспілкувався дільничний інспектор міліції, а далі юних контрабандистів передали батькам.

Упіймані підлітки не розповідають, хто напоумив їх на злочин. Але до оборуток причетні дорослі, переконані правоохоронці. Адже самостійно придбати таку кількість цигарок діти, а вони здебільшого з бідних сімей, не можуть.

З кожного ящика цигарок контрабандисти мають близько 250 грн нелегального прибутку. Скільки грошей перепадає дітям, невідомо. Лише в Закарпатті цьогоріч на кордонах упіймали понад десяток підлітків-контрабандистів. Жодного з них не покарали.

Оштрафувати батьків юних контрабандистів можуть лише після того, як їхніх дітей удруге піймають при спробі переправити цигарки за кордон. Таких випадків наразі не було.

Нагадаємо, що в Україні майже кожна десята сигарета виявляється контрабандою

Кореспондент ТСН Наталя Зотова.

Залиште свій коментар

Вибір редакції