На Закарпатті скасували скандальне рішення про гімн Угорщини

Депутати Берегівської райради були змушені скасувати свою рішення через протест прокуратури.

Депутати Берегівської райради Закарпатської області відмовилися від виконання державного гімну Угорщини перед початком сесійних засідань, пише "Комерсант-Україна".

Своє рішення депутати скасували не з власної волі. Їм довелось задовольнити протест міжрайонної прокуратури Закарпатської області.

Проте заступник голови Берегівської райради Адальберт Браун каже, що виконання угорського гімну на початку засідань скасували аби уникнути національної ворожнечі.

Він уточнив, що хоча рішення скасувати виконання гімну сусідньої країни ухвалене лише тепер, за останні 2,5 місяці гімн Угорщини в Берегівській райраді не пролунав жодного разу.

Браун також зазначив, що на п'ятничне засідання депутати запросили Береговського міжрайонного прокурора Івана Зареву, щоб той особисто переконався у скасуванні опротестованого документа.

Раніше Браун пояснював, що рішення виконувати угорський гімн разом із українським перед початком засідань було ухвалене на підставі закону "Про національні меншини", оскільки 85% населення району становлять етнічні угорці.

Нагадаємо, 17 червня депутати Береговської райради прийняли рішення про виконання гімну Угорщини разом із гімном України перед початком сесійних засідань. Через кілька днів прокуратура опротестувала це рішення.

Читайте також:

Прокуратура заборонила райраді Закарпаття слухати угорський гімн

На Закарпатті засідання райради починатимуть з угорського гімну

Мешканці Закарпаття масово подають документи на угорське громадянство

Закарпатське місто перейменують угорською мовою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: