На Закарпатті від менінгококової інфекції померла дитина

Автор
Оксана РудаОксана Руда
Дата публікації
Перегляди
6832
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Закарпатті від менінгококової інфекції померла дитина

Фото: Pexels

Загалом в області виявили три випадки зараження.

У Закарпатській області менінгококовою інфекцію заразилися троє дітей. Одна дитина, на жаль, померла. Менінгококові інфекції є тяжкими, переважно дитячими захворюваннями. Основними її клінічними ознаками є менінгіт і сепсис. Менш поширені - артрит і пневмонія.

"Підвищений інтерес до коронавірусу суттєво відвертає нашу увагу від інших, не менш небезпечних інфекційних хвороб. Так, на Великоберезнянщині троє діток заразилися менінгококовою інфекцію. Одна дитина, на жаль померла", - повідомив лікар-інфекціоніст Віктор Петров на своїй сторінці у Facebook.

Також лікар зазначив, що в регіоні є проблеми з вакциною проти цієї інфекції.

"Проблема з доступністю вакцин в нашому регіоні стоїть, як ніколи, гостро і її, чомусь, не вирішують уже який рік поспіль. Погане медичне забезпечення регіону, халатність влади та недбалість деяких батьків призводять до таких негативних наслідків вже не вперше, тому закликаю батьків – не нехтуйте здоров'ям ваших дітей", - заявив лікар.

За його словами, профілактичне щеплення - це єдиний дієвий засіб захисту від менінгокової інфекції.

"Рекомендую обирати вакцину з найбільшою кількістю серотипів. Загалом, щеплення дітки переносять добре. У поодиноких випадках спостерігаємо підйом температури, болючість, почервоніння та незначний набряк у місці введення препарату, які швидко проходять. Щеплення вакцинами від менінгіту можна вводити одночасно з іншими вакцинами", - заявив Віктор Петров.

Зазначимо, менінгококова інфекція – група захворювань, що викликаються бактеріями –менінгококами Вексельбаума.

Ця інфекція починається раптово, з підйому температури тіла до 39-40°С і вище. Характерним є головний біль, нездужання, млявість, анорексія, можлива блювота. Інкубаційний період складає від 1-2 до 10 днів. Основний симптом менінгококемії - геморагічний висип багряно-червоного кольору з синюшним відтінком, який з'являється (залежно від віку дитини та форми захворювання) через кілька годин, рідше - на 2-й день хвороби.

10% усіх випадків менінгококової інфекції класифікуються як блискавичні, які у переважній більшості випадків закінчуються летально.

Вона передається повітряно-краплинним шляхом і має різні клінічні прояви. В Україні щеплення від цієї інфекції належить до рекомендованих.

Нагадаємо, у січні 2019 року у Черкасах від менінгококової інфекції помер 2-річний хлопчик. Олексія не стало менше ніж за дві доби після перших проявів хвороби.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Дата публікації
Перегляди
6832
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація