Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Закарпатті газета угорської меншини зобразила частину України своєю територією, СБУ вже відкрила провадження

За цим фактом процесуальне керівництво здійснює прокуратура Закарпатської області.

Служба безпеки України зареєструвала провадження за ознаками посягання на територіальну цілісність України через появу на передовиці газети "Карпаталія" ГО "Товариство угорської культури Закарпаття" під лозунгом "Угорцю, вставай!", зображена в якому частина територій України належить Угорщині.

Про це йдеться в повідомленні Управління Служби безпеки України в Закарпатській області у Facebook.

Слідчим відділом Управління СБУ в Закарпатській області внесено відомості до ЄРДР за ознаками вчинення злочину передбаченого ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) за фактом розміщення на титульній сторінці періодичного видання "Kárpátalja" зображення частини Закарпатської області в межах виборчих округів, на яких балотуються кандидати в народні депутати від угорської меншини (ОВО №№ 68, 69 та 73), де населені пункти з компактним проживанням угорської нацменшини (т.зв. Притисянський район) розфарбовані в кольори угорського національного прапора (червоний, білий та зелений), тим самим умовно відокремлені від іншої території області. 

"Зважаючи на те, що зображення із картою Закарпатської області на фоні угорського прапору містить ознаки посягання на територіальну цілісність України та може спровокувати сепаратистські настрої в середовищі угорської національної меншини, розповсюдження друкованих матеріалів із вказаним зображенням є публічними закликами до зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України", - наголошують в СБУ. 

угорська газета
Єгор Божок/Twitter

За цим фактом процесуальне керівництво здійснює прокуратура Закарпатської області.

Слідчим відділом Управління #СБ України в Закарпатській області внесено відомості до ЄРДР за ознаками вчинення злочину...

Опубліковано Управління Служби безпеки України в Закарпатській області Четвер, 18 липня 2019 р.

Раніше Міністерство закордонних справ України висловило занепокоєння діями угорської влади, які, на думку відомства, мають ознаки втручання у внутрішньополітичне життя України. Зокрема, Київ стурбований через нещодавню зустріч прем’єрміністра Угорщини Віктора Орбана з головою Товариства угорської культури Закарпаття, народним депутатом України від партії "Блок Петра Порошенка" Брензовичем у Будапешті, а також через низку візитів на Закарпаття угорських чиновників та їхні заклики голосувати за певних кандидатів на українських виборах до парламенту. 

МЗС України "наполегливо рекомендувало" угорській стороні до завершення виборів утриматись від подальших поїздок до Закарпаття та інших заходів, що можуть розцінюватись як агітація. 

Відео Прихована загроза: Угорщина виділила кошти на розвиток своїх культур на заході України

Угорський уряд призначив уповноваженого у справах західної України. Разом із ним виділили гроші, на розвиток угорської культури в України та реставрацію пам’яток. В МЗС України таку поведінку Угорщини назвали агресивною і вже заговорили про ризики, які на нас чекають у майбутньому.    

Прихована загроза: Угорщина виділила кошти на розвиток своїх культур на заході України

Залиште свій коментар

Вибір редакції