На Запоріжжі митрополит порівняв українську владу з Гітлером за спробу "притягнути Бога за бороду"

На Запоріжжі митрополит порівняв українську владу з Гітлером за спробу "притягнути Бога за бороду"

Фото: ТСН.ua

За його словами, від таких людей залишиться лише ганьба і народний осуд.

Митрополит Запорізький і Мелітопольський УПЦ МП Лука вважає, що на українських політиків чекає ганьба за спроби підпорядкувати собі церкву в Україні.

Про це йдеться у його відкритому зверненні до глави Новомиколаївської районної держадміністрації Володимиру Гряністому, передає Интерфакс-Россия.

За його словами зараз реанімується "середньовічний постулат" – "чия влада, того і церква". "Ви намагаєтеся "притягнути Бога за бороду" до ніг своїх господарів заради того, щоб вислужитися перед ними", - заявив він.

У своєму листі митрополит відзначає, що державна посада не робить небожителем і не звільняє від дотримання Конституції. "Ваші дії з примусу шляхом умовлянь і залякування духовенства Новомиколаївського благочиння Запорізької єпархії УПЦ з метою ухилення в розкол через зраду Церкви-Матері - Української православної церкви, яка народила їх як священиків, повністю суперечать цій статті, що є порушенням присяги державного службовця", - написав чиновнику ієрарх.

Також він нагадав подібні, на його думку, спроби політиків знищити або підпорядкувати собі церкву. "Такі дії робили Нерон, Максиміліан, Робесп'єр, Сталін, Гітлер, Хрущов" і "їхні вірні прислужники", проте "всі їхні потуги були зруйновані Богом", а церква "як стояла, так і стоїть", написав митрополит.

За його словами, у народній пам’яті від цих людей залишилися лише ганьба і народний осуд. "Сьогодні в цей список історія вписує імена тих, хто вирішив підняти руку на Українську православну церкву", - сказано в зверненні.

Керівний архієрей Запоріжжя нагадує чиновнику, що і він був народжений в УПЦ "для життя вічного", яку тепер заради "сочевичної юшки" і подачок від можновладців вирішив зрадити.

"Зрада Христа як глави Церкви тягне за собою і покарання нащадків зрадника, тому, зраджуючи Церкву, Ви самі проклинаєте свій рід!" - пише митрополит.

На Волині люди відмовилися пускати в церкву місцевого священика

На Волині люди відмовилися пускати в церкву місцевого священика

Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній Церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Вселенського патріарха Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату, УАПЦ, митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради була перейменована в РПЦ

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Запорізькій області, що є першим фактом на території Лівобережної України. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація