На Запоріжжі півтисячі подвір'їв можуть опинитися під водою

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Запоріжжі півтисячі подвір'їв можуть опинитися під водою

На узбережжі Каховського водосховища затоплено підвали сотень будинків.

Захисні споруди не можуть стримати тиск Каховського водосховища.

На Запоріжжі виник ризик затоплення півтисячі подвір'їв. Там Каховське водосховище наступає на двори селян. Захисні споруди не можуть стримати шалений тиск. Наразі на узбережжі затоплено підвали сотень будинків. Грошей на модернізацію укріплень немає. Фахівці кажуть – уже за кілька тижнів вода може знищити усе селянське господарство. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Підвал Ганни Іванівни вщент затоплений водою. Від постійної вологи тріщини пішли по всій літній кухні. Місяць тому частина будівлі завалилася.

Консервація, картопля, овочі – велика вода тут затопила усі схрони з припасами. Люди можуть спуститись до своїх підвалів лише у рибальських чоботях. Продукти врятувати не вдалося.

Кам'янка розташована на самому березі Каховського водосховища. Між містечком та водоймою – дамба. Але грунт настільки перезволожений, що воду треба постійно відкачувати. Більшість цих споруд вже непридатні до використання.

Зараз рівень води у Каховці на позначці 16 метрів – це гранична межа, яку ще можуть витримати захисні споруди. Якщо ситуацию не вирішити – вода з підвалів хлине на людські подвір'я. Місцева компресорна станція працює на межі можливостей. Ресурс агрегатів перевищений утричі. Коштів на модернізацію немає.

"У нас немає нічого, запчастин не ніяких, нуль повний. Розмити може спокійно. Ще якщо рівень водосховища піднімуть... ну я не знаю - попливемо просто", - каже Артур Яковлєв, начальник компресорної станції.

Посадовці твердять – на вирішення проблеми потрібні мільйони гривень. Але найближчим часом грошей все одно не буде.

"Найближча сесія обласної ради - 29 травня. Будемо виносити це питання на порядок денний цієї сесії, просити гроші на вирішення цієї проблеми", - каже Валерій Свєшников, голова Кам'янсько-Дніпровської РДА.

За даними експертів, на модернізацію споруд потрібно виділити щонайменше три мільйони гривень. Це – без реконструкції пошкоджених будівель. Адже підтоплює селянські подвір'я майже 10 років. І за цей час ні місцева, ні центральна влада так нічого й не зробили.

Раніше повідомлялося, що аварійна гребля Каховського водосховища загрожує Кривбасу затопленням.

Кореспондент ТСН Яків Носков

Каховське водосховище наступає на двори селян

Каховське водосховище наступає на двори селян

Наступна публікація