На Запоріжжі російську мову визнано регіональною

Від 8 вересня в Запорізькій області російська мова як мова міжнаціонального спілкування використовується у всіх сферах громадського життя і є регіональною мовою.

Запорізька обласна рада присвоїла російській мові статус регіональної на території області. Таке рішення облрада прийняла на сесії 8 вересня.

"Констатувати, що в Запорізькій області російська мова як мова міжнаціонального спілкування використовується у всіх сферах громадського життя і є регіональною мовою", - сказано в рішенні. У пояснювальній записці зазначається, що таким чином облрада вирішила зняти обмеження на використання російської мови в засобах масової інформації та в установах освіти регіону.

Відповідно до рішення, виконавчим органам облради доручено здійснити заходи для використання поряд з державною українською мовою й російської мови в роботі Запорізької облради. Вирішено створити тимчасову комісію з питань сприяння використанню європейського законодавства, що має розробити й внести на розгляд сесії заходу щодо розвитку й захисту російської мови в Запорізькій області.

Також українською і російською мовами будуть публікуватися рішення облради. Крім цього, облрада вирішила звернутися до Верховної ради із пропозицією в повному обсязі імплементувати Європейську хартію регіональних мов, мов меншин.

Нагадаємо, 5 липня 2006 року Запорізька міська рада надала російській мові статус регіональної на території міста. У лютому 2007 Апеляційний суд Запорізької області залишив чинним рішення суду Орджонікідзевського району, яким скасовується рішення Запорізької обласної ради про надання російській мові статусу регіональної. У червні 2007 року Запорізька облрада надала російській мові статус регіональної, після чого прокуратура оскаржила це рішення в суді.

Читайте також:

Україна пообіцяла РФ не витісняти російську мову

До кінотеатрів Криму повернули фільми, дубльовані російською мовою

Путін: в Україні практично кожен розмовляє російською

Розкрито феномен російськомовних бандерівців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: