На Запоріжжі руйнується єдиний замок південно-східної України

У Василівці руйнується замок Попова - унікальна пам'ятка архітектури південно-східної України. Гроші на ремонт замку розкрадені.

10_zamok
Більшість приміщень замку - в аварійному стані
На Запоріжжі руйнується замок Попова – єдина замкова споруда на території південно-східної України. Без капітальної реконструкції замок не простоїть і кількох років, але грошей на це немає.

Замок Попова архітектора Миколи Бенуа було споруджено 1884 року. З того часу він не знав жодного ремонту.

Князь Попов зробив так, щоб повз Василівку пройшла залізниця. З вікна потяга видно точну опію московського Кремля. Насправді це лише конюшня замку. Споруда має цілий ансамбль архітектурних стилей – від епохи Відродження до мавританського стилю.

Нині побачити унікальну для півдня України споруду можна лише на відстані. Приміщення замку в аварійному стані: сиплеться цегла, проламані стелі, відсутні підлоги та сходи.

Директор музею-заповідника "Садиба Попова" Віктор Мєшков заявляє, що тільки на ремонтно-відновлювальні роботи (щоб замок не руйнувався далі) потрібно лише 18 млн грн.

Два роки тому на проект реконструкції замку Попова виділили півмільйона гривень, гроші витрачені, проекту немає і досі.

За словами голови товариства охорони пам'ятників історії і культури в Запорізькій області, реконструкцією замку займався Київський інститут "Укрпроектреставрація", робота була зроблена на половину.

Правоохоронці кажуть, що гроші розікрали, за фактом зловживань районної влади порушено кримінальну справу.

Нині музей намагаються врятувати платними екскурсіями, але цих грошей недостатньо. Рік тому "Садибу Попова" вирішили викреслити з реєстру національної культурної спадщини.

Читайте також:

У Севастополі відкриють один з найбільших музеїв в Україні

У Севастополі загасили вічний вогонь

Київська влада хоче зруйнувати підземне місто на Подолі заради паркінгу

ВідеоНа Запоріжжі руйнується замок Попова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: