На Запоріжжі селище масово повстало проти декомунізованої назви

Люди вимагають повернути поселенню історичне ім'я, а не вигадувати нове.

На Запоріжжі жителі декомунізованого селища вимагають змінити його нову назву. Колишнє Куйбишеве перейменували на Більмак на честь тюркського кургану, який розташований поруч, але люди збунтувалися і вимагають від місцевих депутатів скасувати своє рішення, а Верховну Раду – затвердити нову назву, яку оберуть самі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Селяни кажуть, що стосовно нової назви з ними не порадились. Вже кілька тижнів селище збурене. Посадовці людей вирішили не провокувати. Місцева влада вже б давно замовила нові таблички – але просто не знає, що на них писати.

На місцевій бібліотеці – оголошення про громадські слухання. Селищна інтелігенція показує першоджерела – про Більмак у них жодної згадки. "Йдеться про те, що селище в кінці XVIII століття називалося Кам'янкою", - пояснює вона.

На Запоріжжі жителі декомунізованого селища вимагають повернути йому історичну назву

Колишнє Куйбишеве перейменували на Більмак. На честь тюркського кургану, який розташований поруч. Але люди збунтувалися. Вони вимагають від місцевих депутатів скасувати своє рішення, а Верховну Раду затвердити нову назву, яку оберуть самі селяни.

Люди сходяться до місцевого будинку культури. Проти назви Більмак виступає переважна більшість. "Більмак – це людина з більмом на оці, це хвора людина. Тому й така реакція", - пояснює вона. Жителі вимагають, аби їхнє селище знову стало Кам'янкою – якою пам'ятають його старожили. На дебати щодо нової назви зібрались майже півтисячі людей. Селищного голову та депутатів, з подачі яких Верховна Рада затвердила тюркську назву, ледь не б'ють.

Збентежені посадовці кажуть, що у законі є шпаринка, якою можна скористатись. "Закон про історичні назви – з чотирьох пунктів, де можливі перейменування, є один – це повернення історичної назви", - каже голова селищної ради Павло Будник. "Для нас головне, щоб не було радянської символіки, радянських назв. А все інше – на розсуд людей", - запевнив керівник управління внутрішньої політики облдержадміністрації Олександр Зубченко.

Рішення селян ще має затвердити районна та обласна ради. Потім його скерують на розгляд ВР. Це чи не єдиний в Україні випадок, коли декомунізовану назву знову змінюватимуть. Раніше нову назву Горішні Плавні відкинуло місто Комсомольськ8 червня 70% його жителів виступили за те, аби місто отримало свою історичну назву - Святомиколаївськ.

Кореспондент ТСН Яків Носков

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: