Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Запоріжжі селище масово повстало проти декомунізованої назви

Люди вимагають повернути поселенню історичне ім'я, а не вигадувати нове.

На Запоріжжі жителі декомунізованого селища вимагають змінити його нову назву. Колишнє Куйбишеве перейменували на Більмак на честь тюркського кургану, який розташований поруч, але люди збунтувалися і вимагають від місцевих депутатів скасувати своє рішення, а Верховну Раду – затвердити нову назву, яку оберуть самі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Селяни кажуть, що стосовно нової назви з ними не порадились. Вже кілька тижнів селище збурене. Посадовці людей вирішили не провокувати. Місцева влада вже б давно замовила нові таблички – але просто не знає, що на них писати.

На місцевій бібліотеці – оголошення про громадські слухання. Селищна інтелігенція показує першоджерела – про Більмак у них жодної згадки. "Йдеться про те, що селище в кінці XVIII століття називалося Кам'янкою", - пояснює вона.

ВідеоНа Запоріжжі жителі декомунізованого селища вимагають повернути йому історичну назву

Люди сходяться до місцевого будинку культури. Проти назви Більмак виступає переважна більшість. "Більмак – це людина з більмом на оці, це хвора людина. Тому й така реакція", - пояснює вона. Жителі вимагають, аби їхнє селище знову стало Кам'янкою – якою пам'ятають його старожили. На дебати щодо нової назви зібрались майже півтисячі людей. Селищного голову та депутатів, з подачі яких Верховна Рада затвердила тюркську назву, ледь не б'ють.

Збентежені посадовці кажуть, що у законі є шпаринка, якою можна скористатись. "Закон про історичні назви – з чотирьох пунктів, де можливі перейменування, є один – це повернення історичної назви", - каже голова селищної ради Павло Будник. "Для нас головне, щоб не було радянської символіки, радянських назв. А все інше – на розсуд людей", - запевнив керівник управління внутрішньої політики облдержадміністрації Олександр Зубченко.

Рішення селян ще має затвердити районна та обласна ради. Потім його скерують на розгляд ВР. Це чи не єдиний в Україні випадок, коли декомунізовану назву знову змінюватимуть. Раніше нову назву Горішні Плавні відкинуло місто Комсомольськ8 червня 70% його жителів виступили за те, аби місто отримало свою історичну назву - Святомиколаївськ.

Кореспондент ТСН Яків Носков

Залиште свій коментар

Вибір редакції