На Запоріжжі відібрали у російської мови статус регіональної

Депутати Запорізької облради скасували своє рішення про надання російській мові статусу регіональної, однак при цьому фактично він залишився.

Запорізька обласна рада скасувала своє рішення про надання російській мові статусу регіональної на території області, однак у новій редакції дозволила місцевій владі і державним органам вільно користуватися російською.

За це рішення проголосували 74 депутати з 85 присутніх на засіданні депутатів (усього в облраді 100 депутатів).

Зокрема, у новій редакції йдеться, що облрада вирішила інформувати громадськість і ради на території Запорізької області про те, що відповідно до рішення Конституційного Суду від 14 грудня 1999 року, поряд з українською державною мовою при здійсненні повноважень органами влади і місцевого самоврядування можуть використатися російська та інші мови національних меншин.

Також облрада повідомила, що згідно зі ст. 5 закону "Про мови в Українській РСР", громадянин має право звертатися в державні органи, на підприємства, в установи й організації українською, російською мовою, або мовою, прийнятною для сторін, а будь-які привілеї або обмеження прав особи за мовною ознакою, мовна дискримінація неприпустимі.

Нагадаємо, у 2006 й 2007 роках Запорізька міська рада надавала російській мові статус регіональної на території міста, але ці рішення були оскаржені прокуратурою й скасовані судом як незаконні.

У червні 2007 року Запорізька облрада надала російській мові статус регіональної, після чого прокуратура оскаржила це рішення в суді й воно було скасовано. Однак у 2010 році Запорізька облрада знову надала російській мові статус регіональної.

Читайте також:

Експерт: у 2060-му українська мова може померти

Табачник розширить права російської мови в Україні

Одеський даїшник на питання українською: "Нє понімаю тєлячью мову" (відео)

На Запоріжжі російську мову визнано регіональною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: