На Запоріжжі з дна Дніпра підняли човен часів Київської Русі

На Запоріжжі з дна Дніпра підняли човен часів Київської Русі

Флотилія князя Святослава складалася і з таких човнів / Фото: flot2017.com

Човен було знайдено під шаром мулу, який і зберіг його від руйнування.

На Запоріжжі в акваторії острова Хортиця археологи підняли з дна Дніпра 8-ми метрове стародавнє судно – човен-однодревку часів раннього козацтва або Київської Русі.

За словами генерального директора Національного заповідника "Хортиця" Максима Остапенка, судно було виявлено під шаром мулу в руслі старого Дніпра в 2011 році.

"За конструкцією ми припускаємо, що це дуже давній човен - він може бути або часів раннього козацтва, але дуже ймовірно що судно більш давнє і відноситься до часів Київської Русі" - повідомив Остапенко.

Він зазначив також, що за однією з версій, саме з подібних легких і маневрених суден-дуплянок складалася частина флоту київського князя Святослава, який загинув біля Хортиці 1040 років тому - в 992 році в бою з половцями.

"Великими князівськими лодіямі піднятися вгору за течією через запорізькі пороги було дуже складно. Тому флотилія Святослава складалася з таких суден теж" - підкреслив Остапенко.

Як зазначив автор знахідки, археолог Національного заповідника "Хортиця" Валерій Нефьодов, човен було знайдено під шаром мулу, який і зберіг його від руйнування, в районі того місця, де був знайдений в листопаді 2011 року так званий меч Святослава - зброя вельможного воїна Київської Русі.

Більш точний вік знахідки стане відомий після експертизи - радіовуглецевого аналізу. Вартість реставрації раритету за попередніми розрахунками складе близько 20 тис. гривень. Знахідка буде встановлена в запорізькому музеї стародавнього судноплавства на о. Хортиця, де знаходяться вже 4 старовинних човни, піднятих археологами з дна Дніпра.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Неймовірні археологічні відкриття
Наступна публікація