На Запоріжжі жителі перекрили трасу на знак протесту проти будівництва нової ТЕЦ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Мешканці Токмака вважають, що станція значно погіршить екологічну ситуацію в місті.

На Запоріжжі жителі міста Токмак перекрили трасу Енергодар-Бердянськ, протестуючи проти будівництва нової ТЕЦ.

Її планують збудувати на околиці одного зі спальних районів міста, йдеться у сюжеті ТСН.Ранок. Місцеві мешканці цим невдоволені, оскільки впевнені, що викиди від станції значно погіршать екологічну ситуацію у місті.

Але чиновники думку людей не поділяють. Аби змусити владу відмовитися від масштабного проекту, близько сотні містян заблокували трасу на південь майже на чотири години. Рух бердянською трасою був паралізований з самого ранку, оскільки люди заблокували проїзд в обидва боки. За словами місцевих жителів, весь вітер з боку майбутньої ТЕЦ нестиме шкідливі випаровування просто на їхній мікрорайон.

Правоохоронці спрямовують автомобілістів в об’їзд, на вузенькі дороги через села. Через це на ґрунтовках затори.

У міській владі Токмака переконують, що з новою ТЕЦ люди за опалення та гарячу воду платитимуть менше. Крім того з’являться нові робочі місця.

"Коли спалюється біопаливо, є багато зайвої гарячої води. Мінімум на 10 відсотків собівартість буде нижче гігакалорій, ніж ми виробляємо зараз", - розповів секретар Токмацької міської ради Олександр Чуб.

Будувати теплоелектроцентраль почали 4 місяці тому. Встигли викопати котлован, забили понад сотню паль і зупинилися. Усі під’їзди до об’єкта три тижні тому перегородили блоками місцеві активісти. Вони впевнені, що будувати тут не можна, адже будинки звідси лише за сотню метрів.

"Тут поруч садок один, садок другий, школа - загроза людству стопроцентна", - скаржиться один із місцевих жителів.

За словами ж забудовника, жодної шкоди довкіллю не буде. Спалюватимуть лише біопаливо, але до 200 тонн на добу.

"Сміття виключено, технічно неможливо спалювати в такому котлі, який буде встановлений. Вугілля, мазут? Ні, технічно це неможливо. Наш котел розрахований винятково на пелети з лушпиння соняшника і на пелети з соломи", - запевняє керівник компанії "Придніпровська БіоТЕЦ" Ярослав Мартинов.

Однак місцевих це все одно не переконує. Вони вимагають, аби влада розірвала договір оренди земельної ділянки і перенесла будівництво в інше місце.

Яків Носков

ВідеоЖителі Токмака перекрили трасу Енергодар-Бердянськ, протестуючи проти будівництва нової ТЕЦ

Проїзду немає. Траса Енергодар-Бердянськ у Запорізькій області від самого ранку стояла заблокованою. На цілих чотири години її перекрили жителі Токмака. Так вони протестували проти будівництва нової ТЕЦ. Її планують звести на околиці спального району міста. Копань із палями розташована за півтори сотні метрів від житлових будинків. Люди кажуть – землю під об'єкт виділили незаконно. Вони побоюються: ТЕЦ значно погіршить екологію в місті. 

Жителі Токмака перекрили трасу Енергодар-Бердянськ, протестуючи проти будівництва нової ТЕЦ

Залиште свій коментар

Вибір редакції