На засіданні РНБО схвалили Стратегію нацбезпеки і оборони: що вона передбачає

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Проєкт стратегії передали Зеленському.

Під час засідання Ради національної безпеки і оборони України було схвалено стратегію "Безпека людини – безпека країни".

Про це йдеться на сайті президента.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що "вперше в центрі уваги документа – людина, її життя, здоров’я, честь, гідність, недоторканність і безпека".

За його словами, Стратегія передбачає, що найвищий пріоритет та головне завдання держави – встановлення миру як запоруки розвитку країни. Але це не повинно відбуватися ціною втрати суверенітету та наших територій, каже він.

Як повідомляється, стратегія ґрунтується на трьох основних засадах держполітики у сфері нацбезпеки: стримування (розвиток оборонних та безпекових спроможностей для унеможливлення збройної агресії проти України), стійкість (здатність суспільства й держави швидко адаптуватися до змін безпекового середовища та дотримуватися сталого функціонування, зокрема шляхом мінімізації зовнішніх уразливостей), взаємодія (розвиток стратегічних відносин з ключовими іноземними партнерами, насамперед з НАТО, ЄС та США).

Також секретар РНБО повідомив, що пріоритетами національних інтересів визначається: відстоювання незалежності та державного суверенітету; відновлення територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів України; суспільний розвиток, насамперед людського капіталу; захист прав, свобод і законних інтересів громадян України; європейська та євроатлантична інтеграція.

Водночас Олексій Данілов наголосив, що Стратегія – це декларація, затвердження якої стане основою для розробки інших документів стратегічного планування у сфері нацбезпеки й оборони, які визначатимуть шляхи та інструменти їхньої реалізації.

"Кінцевою метою реалізації Стратегії є утвердження вільної, заможної, безпечної країни, у якій панує право, де кожен має право реалізувати себе, де люди дихають чистим повітрям, п’ють чисту воду та з якою пов’язана доля їхніх дітей та онуків", – сказав він.

Олексій Данілов також зазначив, що Консультативна місія ЄС з реформування цивільного сектору безпеки України надіслала лист зі схвальною оцінкою запропонованого проекту Стратегії.

За результатами засідання РНБО схвалила та запропонувала президенту для затвердження проєкт стратегії.

Як повідомлялося, основним питанням засідання був ранковий бій у Золотому на Донбасі. 

Нагадаємо, від 5-ї години ранку 18 лютого йшов інтенсивний бій між бойовиками та українськими військами в районі Золотого, Оріхово та Новотошківки. В штабі ООС заявили, що станом на 10:20 ранку бій закінчився, загинув один військовий

Попри використання артилерії та спонтанність, бойовики замість прориву отримали відсіч, жертви та поранених. Розповідаємо, що відбулося на лінії фронту, як російські посланці провалили наступ та що про це все говорить офіційний Київ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції