На Житомирщині 300 бійців АТО вимагали покарати командирів, які втекли з поля бою

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Житомирщині 300 бійців АТО вимагали покарати командирів, які втекли з поля бою

Бійці готові воювати далі, але з іншими командирами.

Військові самі вирвалися з оточення біля села Степанівка

Понад триста бійців 30-ї окремої механізованої бригади, які самостійно покинули зону АТО і повернулися додому,  зібралися біля своєї військової частини, яка дислокується на Житомирщині в місті Новограді-Волинському.  Вони вимагали покарання командирів, які покинули їх під час бою. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30

Тиждень тому  вони самостійно  вирвалися з  оточення   терористів біля села Степанівка  на Донеччині.  Бійці кажуть, що їх добу обстрілювали з  "Градів" та важкої  артилерії. З оточення вирішили прориватися самостійно.  Командир, за їхніми словами, утік. З оточення  вийшли не всі – є полонені і зниклі безвісти.  

Біля КПП  бійці та їхні рідні хочуть  дізнатися,  що їм робити далі.  Вони хвилюються, що тепер бійців, які самостійно полишили місце бою, назвуть дезертирами.  Однак  після трьох  годин  очікування  командування частини так і не  з'явилося. У регіональному прес-центрі  телефоном повідомили,  що ситуацію нині розбирає комісія з Генштабу. А бійців, які  повернулися додому,  ніхто в дезертирстві не звинувачує, за документами вони у відпустці.  

"Відпрацювала група представників Генштабу Збройних сил України. Вони вивчали це питання, зробили відповідні для себе рішення. На цей час особовий склад, який повернувся із зони АТО, перебуває у відпустці, після якої їх повідомлять, коли повернутись у військову частину. І попередньо запропонують повернутися на місце постійної дислокації", - каже Руслан Лінник, в. о. керівника інформаційного  відділу регіонального медіа-центру Міністерства оборони України. 

Бійці 30 окремої механізованої бригади вимагали покарання командирів, які покинули їх під час бою

Бійці 30 окремої механізованої  бригади вимагали покарання командирів, які покинули їх під час бою

Після кількагодинного очікування під військовою частиною вояки і їхні рідні розійшлися. Утім пообіцяли, що домагатимуться покарання своїх командирів, яких звинувачують у втечі під час бою. 

"Ми готові воювати далі, але не з такими командирами. Довіри до офіцерського складу 30-ї бригади немає", - каже Віктор  Синенко, військовослужбовець  30-ї  окремої  механізованої бригади. 

Свою вимогу покарати старих і призначити нових командирів, а також пояснення ситуації, написали особисто міністрові оборони. Вони очікують почути відповідь до закінчення відпустки.

Нагадаємо, під Донецьком героїчно загинув командир очаківських морських піхотинців.

Кореспондент ТСН Олена Кузнєцова 

Наступна публікація