На Житомирщині директор інтернату здавав в оренду для виконання фізичних робіт дітей із розумовими вадами

На Житомирщині директор інтернату здавав в оренду для виконання фізичних робіт дітей із розумовими вадами

Послугами вихованців інтернату користувалося майже все село.

Директора інтернату на Житомирщині підозрюють в здачі в оренду дітей із розумовими вадами. За даними поліції, керівник закладу віддавав вихованців на важкі роботи, а оплату їхньої праці забирав собі. Правоохоронці кажуть, задокументували понад 10 фактів трудової експлуатації, в тому числі родиною директора інтернату.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Вихованців інтернату для дітей з розумовими вадами поліція знайшла на ринку, де вони вантажили 35-кілограмові мішки з цибулею. Працювали на родину свого керівника. Там торгувала донька директора інтернату. Продавчині із сусідніх яток кажуть, зазвичай на неї працювало 2-3 підлітки. Про те, що це вихованці інтернату, тут знали усі. Місцеві продавчині колегу по торгівлі виправдовують. Кажуть, хоч підлітків і привозили на працю з самого ранку, після розвантаження фур добре годували.

Проте поліція вважає, що підлітків з інвалідністю експлуатували. Переконують, вихованці інтернату працювали за їжу. А гроші замість них отримував директор. Заробляв непогано, адже дитяча праця користувалася в селі неабияким попитом.

"Навіть робили замовлення керівництву - нам треба стільки то осіб для виконання робіт. Розвантаження, завантаження сміття, рубання дров", - каже керівник ГУ НП у Житомирській області В'ячеслав Печененко.

Директор інтернату нині під домашнім арештом. Із ТСН зустрічатися відмовляється. Телефоном від звинувачень відхрещується.

"То вони домовлялися самі. У мене дозволу на це не питали", - переконує директор Тетерівського інтернату для дітей з розумовими вадами Олег Гончаров.

У цьому інтернаті - 82 вихованці віком до 35 років. Всі - з важкими розумовими вадами, від більшості відмовились родичі. Живуть вони на пенсію в півтори тисячі гривень. 75% від неї йде на їхнє утримання. Решта - до 400 грн - мала б лишатися на витрати вихованцям. Проте цих грошей вони не бачать, переконують правоохоронці.

"Керівництво цього закладу вилучило у них усі банківські картки, які використовували на свій розсуд", - стверджує керівник ГУ НП у Житомирській області.

Відео На Житомирщині директора інтернату підозрюють в експлуатації людей з вадам розму

За даними поліції, керівник закладу віддавав вихованців на важкі роботи, а оплату їхньої праці забирав собі. Правоохоронці кажуть, задокументували понад 10 фактів трудової експлуатації, зокрема родиною директора інтернату.

На Житомирщині директора інтернату підозрюють в експлуатації людей з вадам розму

Вихователі інтернату визнають, що про експлуатацію підопічних знали. Кажуть, щоранку за підлітками приїжджав зять директора і відвозив їх на роботу, де вони були до пізнього вечора.

"Вони не повинні були працювати стільки годин. Ми проти були цього, але директор є директор. Їхали о 5-й ранку. Втомлені, не буду приховувати, робота не легка", - каже старший вихователь Тетерівського інтернату для дітей з розумовими вадами Любов Дзядик.

25-річний Сашко один із тих, хто працював на доньку директора закладу. Переконує, на розвантаження фур просився сам. Бо отримував за цілий день важкої праці - їжу і 200 гривень.

"Нас не заставляли. Хотіли заробити собі кошти за власним бажанням. Нас годували, нам платили", - каже Олександр.

Мати директора інтернату сина виправдовує. Каже, праця для дітей – краще, ніж сидіння у чотирьох стінах. Тому і сама брала їх на роботу, і іншим радила. Працею інтернатівців користувалося чи не усе село.

"Їх же ж не закриєш, як худобу. От уявіть, як висидіти цілий день перед телевізором. Вони хочуть. Ніхто ніколи не заставляв їх. Я вам скажу, і поліція їх брала, вони помагали. Сільській раді вони помагали і церкві", - говорить мати директора інтернату Зоя Гончарова.

Проте у поліції вже відкрили кримінальне провадження за статтею про торгівлю людьми - підозрюють у цьому директора інтернату та його родичів. Правоохоронці кажуть, це не єдина темна сторінка в історії інтернату. Але розкрити всі факти можуть лише після закінчення слідства.

Олена Кузнєцова

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів