На Житомирщині масово гине риба, поліція відкрила кримінальне провадження

На Житомирщині масово гине риба, поліція відкрила кримінальне провадження

Фото: Facebook/Житомирський рибоохоронний патруль

Збитки від загибелі майже 200 тонн риби перевищили 7 млн гривень.

У Житомирській області на деяких ділянках річки Уж виявили масову загибель риби.

Про це повідомили у відділі комунікації поліції області.

"13 листопада слідчі Коростенського відділу поліції розпочали кримінальне провадження за фактом порушення правил охорони вод. Підставою стало виявлення масової загибелі риби на трьох ділянках різною площею на річці Уж", - йдеться у повідомленні.

За даними правоохоронців, у районі сіл Немирівки та Вороневого за приблизними підрахунками загинуло до 54 тисяч риб (карася, краснопірки та окуня).

Екологічна катастрофа на Херсонщині: у Дніпро-Бузькому лимані - масовий мор риби

Екологічна катастрофа на Херсонщині: у Дніпро-Бузькому лимані - масовий мор риби

Як зазначається, загалом загальна маса втраченого потомства загиблих видів складає близько 195 тонн, збитки становлять понад 7 млн гривень.

Наразі підготовлено клопотання до суду про проведення відповідних експертиз взятих із місць подій зразків води та біоресурсів. Санкція статті 242 (Порушення правил охорони вод) Кримінального кодексу України передбачає відповідальність від штрафу до 5-річного  обмеження волі.

Нагадаємо, раніше масовий мор риби виявили біля кар`єра Херсонського морського торгового порту. Унаслідок мору загинуло понад 2 млн особин риби. За даними Херсонської ОДА, причиною цього могло стати порушення технологічного процесу під час видобування піску.

Повʼязані теми:

Наступна публікація