Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Житомирщині та Волині парафіяни не пустили до храмів священиків Московського патріархату

Напередодні місцеві громади перейшли до Православної церкви України.

У неділю, 13 січня, мешканці двох сіл на Житомирщині та Волині, які напередодні оголосили про перехід до Православної церкви України, не пустили до місцевих храмів священиків Московського патріархату.

Перший випадок стався у селі Ворсівка Житомирської області, громада якого першою у регіоні оголосила про перехід з Московського патріархату до Помісної церкви.

Як повідомляє Радіо Свобода, місцеві мешканці заблокували вхід до церкви священику УПЦ МП. Священнослужитель зі своїми прихильниками провели службу на вулиці біля храму.

На Волині подібна ситуація сталася у селі Красноволя. Там місцева громада також перейшла до Православної церкви України і у неділю селяни не пустили до храму єпископа Волинського УПЦ МП Нафанаїла з іншими священиками.

"Остання спроба залишити громаду в Російській православній церкві не вдалась!", – написав у Facebook голова Маневицької райдержадміністрації Андрій Линдюк, розповідаючи про ситуацію.

Я, як голова РДА, згідно ст 119 Конституції України маю забезпечувати виконання Конституції та законів України, актів...

Опубліковано Andriy Lyndyuk Неділя, 13 січня 2019 р.

Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Дніпропетровській області, що є першим фактом на території Лівобережної України.

ВідеоХрам розбрату: на Вінниччині місцева громада посварилася зі священиком, вимагаючи переходу до ПЦУ

На Вінниччині парафіяни заблокували двері в храм, де служить священик московського патріархату. Вчинили так, бо частина села Лукашівка виступає за помісну українську церкву. Тепер і селяни і настоятель чекають суботи. На зборах люди голосуватимуть, який саме священик їм потрібен.

Храм розбрату: на Вінниччині місцева громада посварилася зі священиком, вимагаючи переходу до ПЦУ

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції