Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Житомирщині у двох річках загинула риба, люди нарікають на фабрику з сусідньої області

Як боротися з підприємством місцеві жителі вже не знають, натомість промисловці всі закиди спростовують.

Жителі Новограда-Волинського на Житомирщині вийшли на акцію протесту з вимогою не допустити екологічного лиха. Це сталося після того, як у річках Хомора і Случ подохла риба, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Тисячі людей хочуть припинити отруєння річок картонно-паперовою фабрикою "Понінка", що розташована в сусідній Хмельницькій області. Жителі Новограда-Волинського вважають, що  це підприємство скидає у воду неочищені стоки, від яких потерпають уже три роки. Днями вода у річках знову побіліла, а береги вкрилися мертвою рибою. "На дні лежить до 30 см клея", - каже Віктор Бусленко. "Наші підприємці запускають рибу, вирощують, і вона лежить на березі", - нарікає Алла Володіна.

ВідеоЖителі Новоград-Волинського вимагали припинити отруєння річок

У річках Хомора і Случ знову подохла риба. Люди певні - це наслідок роботи паперової фабрики із сусідньої області. Вона знову скинула у воду відходи виробництва, адже на дні водойми водолази побачили шар чогось білого, схожого на клей.

Жителі Новоград-Волинського вимагали припинити отруєння річок

Забруднена небезпечними скидами річка Хомора впадає у Случ, звідки бере воду 56-тисячне місто Новоград-Волинський. Містяни кажуть, що не те, що пити, а навіть користуватися  водою з кранів бояться, бо на шкірі  з’являються висипи. "Чистиш зуби – це все потрапляє в ранки", - переживає Олена Чернявська. "Хімічні сполуки, які йдуть від фабрики, вони керівництвом навіть не озвучуються, і ми не знаємо, від чого ми можемо в подальшому постраждати", - каже заступник міського голови Новоград-Волинського Анатолій Легенчук.

Воду з річки не раз брали на аналіз, і щоразу вони підтверджували там індустріальні стоки. "Є факт забруднення річки, від якого розвивається грибок. Там є факт забруднення води як хімічними  так біологічними речовинами, є  факт гниття і окислення, кисню у воді немає, риба гине", - каже заступник начальника Державної екологічної інспекції Поліського округу Сергій Зибалов. "Там чітко доведено, що саме Понінківська фабрика є забруднювачем", - переконує міський голова Баранівки Анатолій Душко.

Фотогалерея Екологічна катастрофа в окупованому Криму: біля Керчі розкопують сховище відходів, зливаючи бруд у море (6 фото)

Керівник фабрики телефоном усі звинувачення відкидає – мовляв, на підприємстві були десятки перевірок, порушень не виявили. Клею на виробництві не застосовують – лише крохмал, тож біла речовина на дні річок не  їхня. "Ми сьогодні скидаємо винятково в межах дозволу, ми не забруднюємо річку, наші скидання до загибелі риби не призводять", - переконує генеральний директор ТОВ "Понінківська картонно-паперова фабрика" Сергий Прудкий.

На його боці й Феміда, адже екологи не раз вимагали зупинити роботу підприємства-забруднювача через суд, але поки безуспішно. "Суди Держекоінспекція програла", - визнає керівник управління екології облдержадміністрації Оксана Ревенко. Перекриття доріг теж не дало результатів. Як іще захистити свої річки, люди вже не знають. На вічі вирішують -  напишуть чергову кіпу скарг по інстанціях і готуватимуться до походу на фабрику, щоб протестувати уже під її стінами.   

Кореспондент ТСН Олена Кузнєцова

Залиште свій коментар

Вибір редакції