На Житомирщині викрили журналіста-блогера, який писав антиукраїнські статті на замовлення Кремля

Пропагандисту оголошено про підозру у низці злочинів.

На Житомирщині припинили діяльність місцевого блогера-журналіста, який за вказівкою російських кураторів готував та поширював антиукраїнські матеріали.

Про це повідомили у прес-центрі СБУ.

"Житомирський журналіст від 2014 року на замовлення керівництва пропагандистських державних російських інформагентств створював тенденційні публікації. Тематику та бажаний зміст матеріалів він отримував поштою або на месенджер, іноді "інформаційному найманцю" дозволялося самому обирати тему", - йдеться у повідомленні.

За даними відомства, підготовлені журналістом авторські статті із потрібними кремлівським кураторам акцентами, публікувалися на шести сайтах, які адмініструвалися із РФ та тимчасово окупованих територій України.

Також зазначається, що на початку "кар'єри" автор підписувався справжнім прізвищем, але згодом перейшов винятково на псевдоніми. Гроші за публікації чоловік отримував через міжнародні системи онлайн-розрахунків.

"Було проведено лінгвістичні і судово-психологічні експертизи текстів житомирського журналіста. Вони засвідчили їхній маніпулятивний вплив на свідомість читачів та підбурювання аудиторії на вчинення конкретних дій на шкоду суверенітету і незалежності нашої держави. За висновком експертів, матеріали семантико-лінгвістичним наповненням також містять заклики до розпалювання національної ворожнечі всередині країни та між Україною та сусідніми дружніми державами", - наголосили в СБУ.

Під час обшуку місця проживання блогера силовики виявили комп'ютерну техніку з доказами листування з російськими кураторами та підготовки антиукраїнських матеріалів, а також копії укладених із державними інформаційними агентствами РФ угод на підготовку замовних статей, акти прийому-передачі робіт за обумовлений гонорар та банківські картки, на які перераховувалися гроші.

Наразі відкрито кримінальне провадження, блогеру-журналісту повідомлено про підозру у держзраді, посягання на територіальну цілісність, створення терористичної групи, вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу, триває досудове слідство.

Нагадаємо, раніше СБУ видворила з України російську журналістку-пропагандистку. Росіянка працювала на телеканали "Россия-1" та "Россия-24" і збирала дані про ситуацію в країні.

Залиште свій коментар