Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Зараз правоохоронці з’ясовують, звідки власники складів отримали майно військового призначення.

У Житомирській області виявили складські приміщення, на яких нелегально з порушенням вимог безпеки зберігали вибухонебезпечні товари військового призначення.

Про це повідомили у прес-службі ГПУ.

"У складських приміщеннях виявлено товари подвійного використання та військового призначення, а саме 84 двигуни до танків Т-72 та інше військове майно невстановленого походження серед якого 3494 ящики з капсулами від патронів до стрілецької зброї (КВ-24 до патрону 7,62*39 та КВ-16 до патрону 5,45*39 - 300 млн штук)", - йдеться у повідомленні.

За даними ГПУ, вибухонебезпечні предмети зберігались особами з порушенням вимог безпеки в непристосованих приміщеннях, в безпосередній близькості до електророзподільних щитів та високовольтних мереж.

Як зазначається, нині досудовим розслідуванням досліджується протиправна діяльність суб’єктів господарювання, які набули товари подвійного використання та військового призначення внаслідок фінансово-господарських операцій з підприємствами, що мають ознаки фіктивності.

"Такі підприємства не здійснюють реальної господарської діяльності з пошуку, виготовлення та реалізації військової продукції, не мають виробничих потужностей та необхідного персоналу для здійснення такої діяльності, а використовуються посадовими особами державних підприємств для легалізації незаконно набутої продукції, яка виведена з-під контролю підприємств оборонно-промислового комплексу та військових частин, або ввезена до України з порушенням правил митного оформлення", - пояснили у ГПУ.

Наразі проводиться комплекс слідчих та розшукових дій для встановлення усіх обставин правопорушення, походження виявленого майна, а також вирішується питання щодо його вилучення та забезпечення належного зберігання.

Нагадаємо, 9 жовтня, о 03:40 у ДСНС надійшла інформація про те, що на території військового 6-го арсеналу Міноборони біля Дружби і Августовки Ічнянського району на Чернігівщині виникла пожежа з подальшою детонацією боєприпасів. З 16-кілометрової зони можливого ураження (Ічня та 30 прилеглих сіл) евакуювали понад 12,5 тисячі осіб.

Найбільш ймовірна причина вибухів на військових складах - диверсія. Так вважають в Генштабі та СБУ. Аргументують, що майже одночасно вибухи прогриміли в чотирьох різних місцях арсеналу.

За кілька днів до вибухів у населених пунктах поблизу складів виникли перебої з мобільним зв'язком. А на українсько-російському кордоні помітили спецавтомобілі, які, ймовірно, перевозили російські безпілотники.

Залиште свій коментар

Вибір редакції