Перейти до змісту
На Житомирщині закрили храм через конфлікт прибічників РПЦ і ПЦУ

На Житомирщині закрили храм через конфлікт прибічників РПЦ і ПЦУ

Сторони звинуватили одна одну у використанні тітушок.

На Житомирщині віряни села Калинівка пересварилися так, що довелося викликати спецпризначенців. Місцева громада ухвалила перехід з Московського патріархату до  Православної церкви України, однак у храмі забарикадувалися прибічники РПЦ, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Під церквою - сотня жителів села Калинівка, у храмі - прихильники Московського патріархату, зовні двері охороняють з десяток міцних молодиків. Від масової бійки врятувала поліція – вірян обох  конфесій вивели за огорожу церкви. Тепер храм на замку, на подвір’ї нікого немає, але в селі після останніх подій неспокійно.

Відео Не поділили храм: між вірянами ПЦУ і Московського патріархату стались сутички

Громада села Калинівка на Житомирщині ухвалила перехід з Московського патріархату до  Православної церкви України. І після цього у храм їх не пустили. Прихильники Московського патріархату забарикадувались там. Що відбувається у селі – ТСН дізнавалась.  

Не поділили храм: між вірянами ПЦУ і Московського патріархату стались сутички

Прихильники Православної церкви України пояснюють, що прийшли робити інвентаризацію у храмі, але там їм були не раді. "Там були тітушки, такі амбали, мордовороти,  вони були з  пістолетами. Що вони городили, казали людям: ми вас на кол посадимо", - стверджує жителька села Неля Тимчук. "Тітушки не пустили до храму нас,  і не одну мене, а всю  громаду. Стали поперед церкви в спортивних костюмах", - каже Людмила Савинець.

Їм заперечують: "Тому що ви були агресивно настроєні". Це говорить прихильниця Московського  патріархату з числа тих, які зачинилися в церкві і не пускали опонентів всередину. Тепер Людмила Мартинова переконує, що є постраждалою стороною: "Порвали на мені пальто".

Чи були тітушки, і на чиєму боці – нині встановлює поліція. На час слідства церкву закрили. "Так як не дійшли згоди сторони конфлікту, було прийнято рішення про закриття храму до  вирішення питання в судовому порядку", - пояснила старший інспектор Житомирського  райвідділу поліції Катерина Грабчук.

Фотогалерея Як відбувався Об’єднавчий собор трьох православних церков України (14 фото)

Боротьба за храм у Калинівці триває вже півроку – відтоді, як більшість місцевих висловилися за перехід до Православної церкви України. Громаду вже перереєстрували. "Всі  документи оформлені. Якщо  розібратися, то в селі існує зареєстрована громада Православної церкви України, а Московського патріархату немає взагалі", - каже секретар Житомирсько-Овруцької єпархії ПЦУ отець Павло. "Ніякого  Московського  патріархату ми сьогодні  сюди не допустимо, тому що наші сини, батьки, які защищають нашу країну – я не  хочу, щоб мої діти плакали, як на Донбасі", - переконує жителька села Людмила Савинець.

Натомість віряни Московського  патріархату переконують – підписи за перехід громади їхні опоненти підробили. "Вони сфальсифікували всі документи. У нас є оригінал статуту, у нас є охоронний договір обладміністрації на будівлі", - пояснює регент Свято-Покровської  церкви Людмила Волинець. "Буде судове рішення – і воно все оцінить", - переконаний отець Олександр із РПЦ. Тож поки церква зачинена, але оскільки ключі від неї у священника Московського  патріархату, віряни ПЦУ стежитимуть, аби храм не відчиняли.

Конфлікти між прихильниками двох церковних юрисдикцій не є чимось незвичним для України протягом останнього року. Так, нещодавно на Буковині під час вирішення питання про належність храму прихильники РПЦ використали сльозогінний газ, розпиливши його просто в приміщенні культової споруди.

Кореспондентка ТСН Олена Кузнєцова

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин