Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На ЗНО з англійської мови з аудіюванням не впоралися лише 0,02% учнів - Міносвіти

Раніше учні скаржилися на умови проведення тестування.

Лише 0,02% учасників Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з англійської мови не впоралися з аудіюванням, на яке було так багато нарікань з боку учнів. Вони не дали жодної правильної відповіді у цьому блоці тестування. Правильні відповіді на абсолютно усі завдання з аудіювання дали 1,4% учасників.

Такі результати оприлюднив Український центр оцінювання якості освіти за підсумками обробки 95% бланків-відповідей, повідомляє Міністерство освіти та науки України.

ВідеоМіністр освіти Лілія Гриневич прокоментувала скарги на аудіювання на ЗНО з англійської

Справжній галас спричинило цього року ЗНО з англійської, адже вперше в рамках оцінювання було проведено аудіювання. І саме якість його проведення обурила певну частину українців. Як прокоментувала цю ситуацію міністр освіти і науки Лілія Гриневич - дізнайтеся просто зараз. 

Міністр освіти Лілія Гриневич прокоментувала скарги на аудіювання на ЗНО з англійської

"Поглянувши на результати по всій країні, ми можемо сказати, що тест виявився навіть легшим, ніж ми очікували. Так, серед учасників тестування більше тих, хто отримав від 9 до 16 балів, ніж тих, хто отримав від 0 до 8 балів. Показовим є те, що від нуля до чотирьох балів – тобто з низьким результатом – аудіювання склали 7,1% учасників тестування, а від 13 до 16 балів – тобто з високим результатом  – 11,9%", – розповів директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

Після аудіювання багато учнів скаржилися на погану якість звуку, нерозбірливу вимову та застарілу техніку, на якій було ледве чутно розмову. Найгірше було чутно тим учасникам тестування, які сиділи на задніх партах.

У Міністерстві освіти та науки зазначають, що за підсумками обробки бланків-відповідей перевірили також рівність умов проведення тесту. У відомстві прийшли до висновку, що місце в аудиторії не впливало на результати.

За даними МОН, важливим показником було те, на якому рівні учні вивчали англійську - стандартному чи профільному. Учасники тестування, які вивчали мову на стандартному рівні, скаржилися на високу складність аудіювання. Учні, які вчилися у профільних класах, мають вищі результати у тестуванні.

Наразі до регіональних центрів оцінювання якості освіти подано 65 апеляційних заяв щодо умов проведення тестування під час ЗНО з англійської мови. Якщо після розгляду скарг виявиться, що вони були обґрунтовані, учасникам дадуть можливість скласти тестування під час додаткової сесії ЗНО 4 липня.

Залиште свій коментар

Вибір редакції