На зустріч з кандидатами люди приносять сокири й електрошокери

В Управлінні держохорони, котрому доручено цілодобово обороняти кандидатів у президенти, розповіли, які небезпечні предмети полюбляють носити на зустріч до політиків українці.

Передумови замахів на кандидатів у президенти відпрацьовувалися, але відповідних фактів поки не було.

Про це сказав керівник Управління держохорони Олександр Бірсан, відповідаючи на запитання, чи були вже реальні погрози життю кандидатів.

"Передумови відпрацьовувалися. Прямих же фактів - постукаємо по дереву - не було", - сказав він.
Голова УДО також зазначив, що, справді, "три-чотири кандидати повідомили, що охорони не потребують".

"Кандидат зобов'язаний заявити про свою відмову письмово. І цим він бере на себе відповідальність за всі наслідки, які можуть трапитися", - наголосив він.

Бірсан також розповів про те, що під час проведення масових заходів, у тому числі за участю кандидатів у президенти, яких зараз охороняють, співробітники УДО вилучають зброю і предмети персонального захисту.

"Під час вибіркового контролю у тих, хто на них (заходи) прийшов, виявляються пістолети з гумовими кулями, газові балончики, ножі, шокери, навіть сокири", - повідомив він.
За словами голови УДО, виборці пояснюють, що носять ці предмети "для самооборони".

"Якось ми показали частину вилученого Віктору Ющенку... Побачене його вразило", - зазначив Бірсан.

"Зовсім нещодавно у Львові проходив книжковий ярмарок - у ньому брав участь і Віктор Андрійович. Зібралася інтелігенція, публіка поважна, шановна. Але ми все одно вели вибіркову перевірку. І в одного з пристойних чоловіків під курточкою виявили... 8 оголених шампурів для шашликів. Каже, на ринку купив", - згадав він.

На подарунок це було "не схоже", зазначив голова УДО: "Звичайно подарунки, та ще й такі гострі й щойно куплені, хоча б в обгортковий папір загортають. А ці шампури були фактично готові до використання, лише неясно, якого".

"І ще один свіжий випадок. Перед зустріччю Віктора Андрійовича у Львівському університеті - вищий світ, еліта, фраки - у відвідувачів були знайдені 2 газових пістолети, 3 ножі, 4 газових балончики, електрошокер. Теж - в якості подарунків, чи що?", - додав Бірсан.

Нагадаємо, 30 листопада президент Віктор Ющенко доручив Управлінню держохорони забезпечити цілодобову охорону кандидатів на посаду глави держави під час виборчого процесу.

Згідно із документом, окрім УДО, до охорони кандидатів мають долучитися Міністерство внутрішніх справ, СБУ та інші правоохоронні органи "у межах своєї компетенції та у взаємодії з УДО".

Читайте також: 

До кандидатів у президенти приставлять по 10 охоронців

Ющенко наказав цілодобово охороняти Тимошенко і Януковича

Кандидатам у президенти не вистачає грошей на вибори

Теледебати між кандидадами в президенти стартують 4 січня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: