Набрав чинності закон про створення коаліції

На формування коаліції депутатам дано місяць з дня відкриття першого засідання новообраної Ради.

Закон, яким Верховна рада визначила в своєму регламенті, що коаліція - це об’єднання депутатських фракцій, депутатів, до складу якого входять більшість депутатів від конституційного складу парламенту, набрав чинності. Нормативний акт опублікований в газеті "Голос України".

Згідно із законом, коаліція формується протягом місяця з дня відкриття першого засідання новообраної Ради або протягом місяця з дня припинення діяльності попередньої коаліції.

Коаліція формується після проведення фракціями консультацій.

За результатами цих консультацій укладається коаліційна угода з особистими підписами голів відповідних фракцій, або за рішенням фракції з підписом одного із заступників голови фракції.

Згідно із законом, до коаліційної угоди додається список депутатів, що сформували коаліцію, з особистими підписами депутатів.

Такий список є невід’ємною частиною коаліційної угоди.

Коаліція вважається сформованою з моменту офіційного оголошення про це головуючим на пленарному засіданні на підставі поданих в апарат Ради документів.

Повідомлення про формування коаліції, коаліційна угода і персональний склад коаліції публікуються в газеті "Голос України" не пізніше ніж за 4 дні після офіційного оголошення на пленарному засіданні про її формування.

Нагадаємо, Рада прийняла відповідний закон 9 березня.

У вересні 2008 року Конституційний Суд визначив коаліцію депутатських фракцій об’єднанням фракцій парламенту, до складу яких входить не менше 226 депутатів.

Читайте також:

Три фракції проголосували за нову коаліцію

Яценюк вимагає від КС визначити законність нових правил формування коаліції

Янукович підписав нові правила формування коаліції

Рада остаточно змінила правила формування коаліції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: