НАБУ показало, як скандальний суддя Вовк ігнорував вручення повістки та викинув документ з авто (відео)

НАБУ показало, як скандальний суддя Вовк ігнорував вручення повістки та викинув документ з авто (відео)

Фото: Павло Вовк/Facebook

Голова ОАСК викинув повістку зі свого авто.

Детективи Національного антикорупційного бюро України вручили особисто голові Окружного адміністративного суду Києва Павлу Вовку повістку про виклик до Вищого антикорупційного суду та зняли це на відео.

Відповідне відео НАБУ виклало у cвоєму Facebook. 

Так, на кадрах помітно, як детектив НАБУ йде за Вовком та оголошує текст повістки. Водночас сам голова ОАСК його слова ігнорує та швидко прямує до свого авто. Коли голова суду сідає у позашляховик, детектив встигає покласти в авто документ, однак Вовк викидає з машини повістку. 

Вовка викликали до суду на 5 січня 2021 року на 09:30.

Як зазначили у НАБУ, вручення повістки відбулося під час святкування, організованого колишнім народним депутатом України, президентом одного із юридичних ВНЗ України. На цьому святкуванні оголошений у розшук голова ОАСК перебував як запрошений гість. Окрім нього, там були присутні й голова та судді Конституційного суду України, які також мають процесуальний статус свідків у кримінальному провадженні щодо захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП), створення штучних перешкод у їхній роботі, а також шляхом втручання у діяльність державних діячів. 

У НАБУ повідомили, що вручення повістки за наведених обставин зумовлена тим, що голова ОАСК уже понад три місяці ігнорує свій обов’язок як підозрюваного з’явитися до слідчого судді. Ще у жовтні 2020 року НАБУ та САП скерували до Вищого антикорупційного суду клопотання про обрання голові ОАСК запобіжного заходу. Проте судові засідання з розгляду цього питання не відбувалися через неявку підозрюваного. Тому слідство вдавалося до інших шляхів виклику підозрюваного, надсилаючи повістки за місцем його роботи. Однак і тут виникла перешкода: апарат суду повідомляв НАБУ про неможливість вручення повісток "у зв’язку із відмовою особи від їхнього отримання". 

Нагадаємо:

  • 17 липня НАБУ вручило підозри Павлу Вовку, його заступнику та ще п'ятьом суддям і голові Державної судової адміністрації України. Слідство вважає, що судді ухвалювали замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних та бізнес кіл. Зокрема, для цього голова ОАСК використовував схему з подання штучних адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи осіб до свого ж суду з подальшим їхнім розглядом, але із наперед визначеним результатом.
  • У серпні НАБУ оголосило у розшук сімох фігурантів справи щодо захоплення влади керівництвом Окружного адміністративного суду Києва. Серед них був і голова ОАСК Павло Вовк. 
  • 1 вересня, Вища рада правосуддя відмовилася відсторонювати від роботи на посаді Павла Вовка через те, що долучені до клопотання матеріали кримінального провадження не містять доказів належного вручення судді повідомлення про підозру. 
  • У листопаді НАБУ вдруге оголосило в розшук скандального суддю Павла Вовка. У Нацбюро пояснили, що Вовк систематично ігнорує повістки і не приходить на допити. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація